عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انتقال پايتخت سياسي به سمنان در دست پيگيري است

انتقال پايتخت سياسي به سمنان در دست پيگيري است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:00 ب.ظ

كواكبيان در همايش فصلي:‌ ـ 2 و پاياني
انتقال پايتخت سياسي به سمنان در دست پيگيري است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس گفت: انتقال پايتخت سياسي به سمنان در دست پيگيري است و در حال آماده‌سازي مقدمات آن هستيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، مصطفي كواكبيان ظهر امروز در هشتمين همايش فصلي و بيستمين جلسه سخنراني و گزارش خود به مردم مومن و ولايتمدار سمنان كه با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن مجتبي (ع) اين شهر برگزار شد، به سفر استاني هيئت دولت به استان سمنان اشاره كرد.
وي گفت: مصوبات بسيار مهمي براي توسعه و آباداني استان سمنان به خصوص شهرستان سمنان و مهديشهر در اين سفر داشتيم.
كواكبيان تعداد مصوبات شهرستان سمنان در دور سوم سفر هيئت دولت به استان را 35 مصوبه اعلام كرد و گفت: در مجموع براي دو شهرستان و مهديشهر در اين سفر، 54 مصوبه علاوه بر مصوبات استاني ديده شده است.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان اختصاص رديف مستقل بودجه براي انتقال آب درياي خزر به استان سمنان را يكي از مهم‌ترين مصوبات دور سوم سفر اعلام كرد.
كواكبيان گفت: در اين سفر همچنين تكميل باند فرودگاه سمنان و آغاز به كار آن تا پايان سال 1390 به تصويب هيئت دولت رسيد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي احداث جاده سمنان ـ انارك و تاكيد بر اجرايي شدن جاده دوآب به چاشم و شهميرزاد را از ديگر مصوبه‌هاي اين سفر عنوان كرد.
وي گفت: با احداث اين جاده، علاوه بر اينكه 3.5 ساعت زمان مسافرت كاهش مي‌يابد، سمنان در شاهراه اصلي اتصال استان‌هاي شمالي به جنوبي قرار مي‌گيرد.

* تهيه طرح جامع امامزاده يحيي (ع) سمنان
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در اين سفر همچنين تهيه طرح جامع امامزاده يحيي (ع) سمنان توسط وزارت مسكن و سازمان گردشگري به تصويب هيئت دولت رسيد، گفت: راه‌اندازي پرديس شماره 2 دانشگاه سمنان با هشت دانشكده و اعتباري افزون بر 80 ميليارد ريال نيز به تصويب هيئت دولت رسيد.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان به آعاز عمليات اجرايي احداث سايت ايران خودرو در شهرك صنعتي سمنان اشاره كرد و گفت: قرار شده با راه‌اندازي كامل اين سايت، سالانه 100 هزار دستگاه خودروي سمند سواري در استان توليد شود.
كواكبيان تاكيد كرد: با راه‌اندازي اين كارخانه براي 7 هزار نفر به صورت مستقيم و 200 هزار نفر به صورت غيرمستقيم شغل ايجاد خواهد شد.
وي گفت: با مذاكرات انجام شده با مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو مقرر شد تا 20 درصد از سهام اين شركت به شركت سهامي عام واگذار شود.

* پيگيري انتقال پايتخت سياسي به سمنان
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه با راه‌اندازي اين سايت يكي از زيرساخت‌هاي اصلي براي انتقال پايتخت سياسي به استان فراهم مي‌شود، افزود: رئس جمهور نيز در جلسه استاني هيئت دولت با تاكيد بر حل مشكل آب، استان سمنان را به عنوان يكي از گزينه‌هاي انتقال پايتخت سياسي اعلام كرده است.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان در ادامه به تقديم لايحه بودجه سال 90 توسط رئيس جمهور به مجلس اشاره كرد و گفت: همانگونه كه آيين‌نامه مشخص كرده بودجه بايد ظرف 45 روز در كميسيون‌هاي تخصصي و تلفيق و همچنين در صحن علني مورد بررسي قرار گيرد.
كواكبيان گفت: اينكه ما بخواهيم خلاف از آيين‌نامه و در مدت زمان كوتاهي بودجه سال 90 را مورد بررسي قرار دهيم و به تصويب برسانيم، حق و حقوق مردم را ضايع كرده‌ايم و خلاف است.

* افزايش 40 درصدي بودجه عمراني در سال 90
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي به اجراي مهم‌ترين بخش از طرح تحول اقتصادي اشاره كرد و گفت: با اجراي اين قانون حداقل در سال آينده شاهد 40 درصد افزايش بودجه عمراني و 30 درصد افزايش بودجه جاري هستيم.
كواكبيان ادامه داد: اگر دقت لازم در بودجه سال آينده صورت نگيرد، شاهد تورم بالايي خواهيم بود.
وي تصريح كرد: به علاوه دولت در سفرهاي استاني خود مصوبات زيادي نيز داشته كه بايد مورد حساب قرار گيرد.

* وزير ورزش و جوانان سريع‌تر معرفي شود
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در بخش سوم سخنراني خود و در پاسخ به سؤالات متعدد مردم در خصوص حل مشكل ورزش شهرستان، به تصويب وزارت ورزش و جوانان توسط مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد.
كواكبيان گفت: بايد هرچه سريع‌تر وزير اين وزارتخانه معرفي و مشكلات ورزش رفع شود.
وي در پاسخ به سؤال يكي از شركت‌كنندگان در جلسه مبني بر اقدامات وي براي كاهش بيكاري در شهرستان گفت: مشكل بيكاري و اشتغال جوانان مشكلي كشوري است.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي افزود: بايد با سرمايه‌گذاري اين مشكل را حل كرد و نرخ بيكاري در سمنان در مقايسه با ساير شهرستان‌هاي استان و حتي كشور كمتر است.

* آزادسازي قيمت‌ها بايد در 5 سال انجام شود
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي همچنين در پاسخ به سؤال فردي در خصوص افزايش برخي از كالاها و افزايش بيش از حد تعرفه برق مصرفي پس از اجراي قانون هدفمند كردن يارانه‌ها گفت: مجلس شوراي اسلامي بحث آزادسازي قيمت‌ها را در طول پنج سال تصويب كرده بود.
كواكبيان تصريح كرد: دولت در بعضي موارد با شتاب بيشتر نسبت به آزادسازي قيمت‌ها اقدام كرده و افزايش قيمت‌ها ناشي از اين موارد است.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در پايان به سؤالات متعدد مردم در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي، ورزشي، بهداشتي، درماني، كارگري، اجتماعي، اقتصادي و سياسي و همچنين مسائل و مشكلات مردم در حوزه شهري پاسخ داد.
انتهاي پيام/صا10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها