عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اگر فرزندان هاشمي خلاف كرده‌اند دستگاه قضايي برخورد كند

اگر فرزندان هاشمي خلاف كرده‌اند دستگاه قضايي برخورد كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:01 ب.ظ

كواكبيان در همايش فصلي: 1
اگر فرزندان هاشمي خلاف كرده‌اند دستگاه قضايي برخورد كند

خبرگزاري فارس: دبيركل حزب مردم‌سالاري گفت: اگر فرزندان هاشمي خلافي كرده‌اند، دستگاه قضايي بايد با آنها برخورد كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از سمنان، مصطفي كواكبيان ظهر امروز در هشتمين همايش فصلي و بيستمين جلسه سخنراني و گزارش خود به مردم مومن و ولايتمدار سمنان به عنوان نماينده سمنان در مجلس كه با حضور اقشار مختلف مردم در مسجد امام حسن مجتبي (ع) اين شهر برگزار شد، در بخش نخست سخنراني خود با استناد به آيات 139 و 140 سوره مباركه آل‌عمران، اين آيات را از آيات سياسي قرآن كريم دانست و اظهار داشت: خداوند متعال پنج نكته مهم و اساسي در اين آيات به مومنان سفارش كرده است.
كواكبيان شرط برتر شدن انسان‌ها از سوي خداوند را به عنوان نكته نخست اين آيات بيان كرد و گفت: خداوند بزرگ در اين آيات مي‌فرمايد كه زماني انسان‌ها برتر خواهند شد كه ايمان پايدار و قوي داشته باشند، سستي در كار آنها نباشد، نگراني و حزن و اندوه را از مسير كار خود دور كنند و در راستاي مبارزات و حركتي كه دارند مومن باقي بمانند.
وي اظهار داشت: خداوند در اين آيات به مومنان سفارش كرده است كه فكر نكنيد مشكلات فقط مخصوص شماست، بلكه كساني كه مي‌خواهند برتر شوند در مسير برترشدن سختي زيادي دارند.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: همچنين خداوند مي‌فرمايد اينكه انسان‌ها فكر كنند به راحتي به اين برتري مي‌رسند، اينطور نيست.
كواكبيان ادامه داد: سختي و مشكلات براي ديگران نيز وجود دارد و اگر صدمه‌اي بر شما وارد شود، براي ديگران نيز بوده و بايد توجه داشته باشيد كه ايمان قوي مي‌تواند شما را از مشكلات نجات دهد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي بحث گردش روزگار و گردش نخبگان را به عنوان نكته سوم در اين آيات بيان كرد و گفت: همانگونه كه در روزهاي اخير شاهد تحولاتي در جهان و منطقه خاورميانه هستيم كه به اين آيات نيز نزديكي دارد، بحث گردش روزگار نيز مطرح است و خداوند با اين چرخش روزگار قصد بالا بردن سطح آگاهي و بينش مردم را دارد.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي پيروزي انقلاب اسلامي به رهبري امام راحل با حمايت مردم و شهدا، پيروزي مردم مصر بر ديكتاتور اين كشور يعني حسني مبارك و وجود تغييرات در ساير كشورها را ناشي از همين چرخش روزگار دانست.
كواكبيان گفت: خداوند علم را به انسان‌ها هديه كرد تا از چرخش روزگار عبرت بگيرند و همواره خداوند براي اين گردش گواهاني نيز قرار داده است.

* پيروزي مردم مصر تحقق وعده الهي است
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي همچنين به پيروزي مردم مصر و نابودي ديكتاتور اين كشور همزمان با سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران اشاره كرد.
كواكبيان گفت: خداوند در آيات مختلف قرآن كريم اين وعده را به انسان‌ها داده كه هيچ حكومتي بر اساس ظلم و ستيز باقي نخواهند ماند و دير يا زود سرنگون خواهد شد.
وي تصريح كرد: همانگونه كه بن علي، نامبارك و شاه ايران سرنگون شدند و اربابانشان نيز آنان را به كشور خود راه ندادند، قطعا ديكتاتورهاي ديگر كشورها همچون قذافي نيز سرنگون خواهند شد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي در خصوص وقايع كشور ليبي با بيان اينكه هر نظامي كه با مردم نباشد آسيب‌پذير است، افزود: عمل قذافي براي هميشه در تاريخ ثبت خواهد شد.
كواكبيان ادامه داد: در آينده هم كسي نخواهد توانست اقدامات جنايتكارانه او را توجيه كند چراكه رهبر يك كشور بعد از 40 سال حكومت، با جنگنده و بمب‌افكن به مردم كشورش حمله مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه مستكبران قطعا محكوم به نابودي هستند، گفت: زمان اين مسئله فرق مي‌كند ولي آنان در نهايت نابود مي‌شوند.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در حال حاضر بيش از هشت كشور اسلامي در حال تغيير و تحول هستند، گفت: تحولات صورت گرفته در اين كشورها شباهت‌هاي بسيار زيادي با انقلاب اسلامي ايران دارد كه مي‌توان به حضور ميليوني مردم و فرياد «الله اكبر» آنها در اين ميان به خوبي اشاره كرد.

* رهبر كشورهاي اسلامي صهيونيستي نباشد
كواكبيان با بيان اينكه معتقدم هر كس كه اداره حكومت مصر را عهده‌دار شود نمي‌تواند وابسته به رژيم صهيونيستي باشد، گفت: هر گروهي كه پيروز شود، قطعا نمي‌تواند مثل حسني مبارك باشد.
وي گفت: ما نيز انتظار داريم حكومتي در مصر شكل بگيرد كه ضدصهيونيستي، مردمي و طرفدار مردم باشد.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي به بيانات مقام معظم رهبري در چند روز اخير در خصوص مسائل كشور مصر و پيروزي مردم اين كشور اشاره كرد و گفت: بر اساس اين فرمايشات، نبايد به جايگاه افراد و شخصيت‌ها بي‌احترامي كرد زيرا ترويج دروغ، غيبت، تهمت، توهين و اهانت به مردم با معيارهاي ديني سازگار نيست و خود ظلمي بر مردم به حساب مي‌آيد.

* اگر فرزندان هاشمي خلافي كرده‌اند، برخورد شود
كواكبيان در پاسخ به سؤال يكي ديگر از شركت‌كنندگان در اين همايش در خصوص محاكمه سران فتنه و همچنين موضع‌گيري هاشمي‌رفسنجاني گفت: در خصوص محاكمه سران فتنه معتقدم هر چه قانون گفت، همان است.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان افزود: بنده با اين نحوه شعار دادن و برخورد كردن نمايندگان در مجلس مخالف بودم و معتقدم ما قانونگذار هستيم و دستگاه قضايي بايد به تخلفات ديگران رسيدگي كند.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان با بيان اينكه ما فتنه 25 بهمن را محكوم كرده‌ايم و معتقديم هركس با ولايت فقيه و رهبري مخالف باشد ضدانقلاب است، گفت: بنده به عنوان نخستين كسي كه در مجلس شوراي اسلامي موضع‌گيري كرد، معتقدم بحث انتخابات تمام شده و هرچه بوده گذشت و بايد در حال حاضر پيرو ولايت باشيم و با اتحاد و همدلي در جهت رسيدن به اهداف كشورمان تلاش كنيم.
كواكبيان در خصوص هاشمي‌رفسنجاني افزود: بنده معتقدم شعار دادن و توهين كردن به هاشمي‌رفسنجاني درست نيست و اين حركات نيز براي مخدوش كردن چهره ايشان با توجه به نزديك شدن به زمان انتخابات هيئت رئيسه خبرگان رهبري است.
وي با بيان اينكه چرا بايد چنين شخصيت‌هايي را از انقلاب جدا كنيم، گفت: عده‌اي تلاش مي‌كنند تا هاشمي را از نظام و رهبري جدا كنند.
دبير مجمع نمايندگان استان سمنان افزود: اگر فرزندان هاشمي خلافي كرده‌اند، دستگاه قضايي برخورد كند ولي اين حق را نداريم كه با شعار دادن تلاش و زحمات ايشان را از بدو انقلاب تاكنون زير سؤال ببريم.
نماينده مردم شهرستان‌هاي سمنان و مهديشهر در مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: اگر قرار باشد سيدحسن خميني، ناطق نوري و بسياري از مراجع تقليد را حذف كنند پس يك دفعه همه را حذف كنند.
وي يادآور شد: ما نمي‌گوييم انتقادي نيست و شايد خيلي از انتقادات وجود داشته باشد ولي حذف اين شكلي را قبول ندارم.
انتهاي پيام/خ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها