عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است

نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:02 ب.ظ

وزير علوم:
نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است

خبرگزاري فارس: وزير علوم گفت: نخبه‌پروري اولويت اصلي و اساسي وزارت علوم محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قائمشهر، در پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري خطاب به مخترعان قائمشهر آمده است: وزارت علوم با طرح شعار كليدي تبديل علم به ثروت و ايده به پديده، سرمايه‌گذاري در عرصه علم و نخبه پروري را اولويت اساسي و راهبردي خود قرار داده است.
ظهر امروز همايش تجليل از مخترعان جوان قائمشهر در سالن اجتماعات شهرداري با ابلاغ پيام وزير علوم و فناوري كه از طرف مديركل دفتر پشتيباني و حمايت پژوهشي وزارت علوم قرائت شد، برگزار شد.
در پيام وزير آمده است: دانش و پژوهش در كنار فضايي همچون تقوا و جهاد، اساس و مبناي كار دانشمندان و پژوهشگران در فرهنگ و بينش اسلامي است.
كامران دانشجو در ادامه اظهار داشت: حضور فعال انديشمندان و نخبگان در عرصه‌هاي گوناگون متاثر از عمل به فرامين الهي و انديشه‌هاي معمار كبير انقلاب و منويات حكيمانه رهبر معظم انقلاب همواره يكي از اركان كليدي براي اعتلاي نام بلند ايران اسلامي بر تارك جهاني است كه همپاي زنان و مردان پاك و دلير ايران حاصل شده است.
وي با اشاره به بحران حساسي كنوني خاطرنشان كرد: در آستانه تدوين الگوي اسلامي ايراني پيشرفت بيش از بيش ضرورت مشاركت و فعاليت مضاعف جمعيت نخبه در اين جنبش فراگير احساس مي‌شود كه اميد است شاهد درخشش اين جريان اثرگذار براي تدوين الگويي يراي ملت سرافراز و ساير كشورهاي پيشرو و تعالي خواه باشيم.
وزير علوم در اين پيام تاكيد كرد: شما واقفيد كه تاكيد مداوم بر اهميت علم و پيشرفت علمي از تشريفات نيست چرا كه علم و دانش معناي واقعي اقتدار معنوي هر كشور است و هر ملتي در اين رقابت عقب بماند مجبور به پيروي از ديگران خواهد بود.
در بخش ديگري از اين پيام آمده است: امروز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با طرح شعار كليدي تبديل علم به ثروت و ايده به پديده، سرمايه‌گذاري در عرصه علم و نخبه‌پروري را اولويت اساسي و راهبردي خود قرار داده و درصدد است با برنامه‌ريزي منسجم به جريان پيشرفت علمي كشور سرعت بيشتري ببخشد.
وي موفقيت‌هاي نخبگان كشور را تاسي به رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري و حمايت‌هاي بي دريغ دولت‌هاي نهم و دهم دانست و افزود: اين امر سبب استعداد جوانان برومند و باعث افزايش اميدواري به آينده شده است.
كامران دانشجو در اين پيام تاكيد كرد: بايد اميدوارانه و بدون از دست دادن يك لحظه، هر لحظه به توانايي‌هاي خود تكيه و با جديت و صميميت و همدلي هر چه بيشتر به روند علمي كشور شتاب روزافزون بدهيم.
وي از برگزاركنندگان همايش ارزشمند تجليل از مخترعان قائمشهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر قائمشهر و مسئولان استاني قدرداني كرده و در پايان سربلندي و سعادت همه عزيزاني را كه در عرصه فضيلت‌طلبي و خدمت عالمانه به مردم و ميهن تلاش مي‌كنند از درگاه خداوند بزرگ خواستار شد.
انتهاي پيام/غ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها