عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است

نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:02 ب.ظ

وزير علوم:
نخبه‌پروري اولويت اساسي وزارت علوم است

خبرگزاري فارس: وزير علوم گفت: نخبه‌پروري اولويت اصلي و اساسي وزارت علوم محسوب مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از قائمشهر، در پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري خطاب به مخترعان قائمشهر آمده است: وزارت علوم با طرح شعار كليدي تبديل علم به ثروت و ايده به پديده، سرمايه‌گذاري در عرصه علم و نخبه پروري را اولويت اساسي و راهبردي خود قرار داده است.
ظهر امروز همايش تجليل از مخترعان جوان قائمشهر در سالن اجتماعات شهرداري با ابلاغ پيام وزير علوم و فناوري كه از طرف مديركل دفتر پشتيباني و حمايت پژوهشي وزارت علوم قرائت شد، برگزار شد.
در پيام وزير آمده است: دانش و پژوهش در كنار فضايي همچون تقوا و جهاد، اساس و مبناي كار دانشمندان و پژوهشگران در فرهنگ و بينش اسلامي است.
كامران دانشجو در ادامه اظهار داشت: حضور فعال انديشمندان و نخبگان در عرصه‌هاي گوناگون متاثر از عمل به فرامين الهي و انديشه‌هاي معمار كبير انقلاب و منويات حكيمانه رهبر معظم انقلاب همواره يكي از اركان كليدي براي اعتلاي نام بلند ايران اسلامي بر تارك جهاني است كه همپاي زنان و مردان پاك و دلير ايران حاصل شده است.
وي با اشاره به بحران حساسي كنوني خاطرنشان كرد: در آستانه تدوين الگوي اسلامي ايراني پيشرفت بيش از بيش ضرورت مشاركت و فعاليت مضاعف جمعيت نخبه در اين جنبش فراگير احساس مي‌شود كه اميد است شاهد درخشش اين جريان اثرگذار براي تدوين الگويي يراي ملت سرافراز و ساير كشورهاي پيشرو و تعالي خواه باشيم.
وزير علوم در اين پيام تاكيد كرد: شما واقفيد كه تاكيد مداوم بر اهميت علم و پيشرفت علمي از تشريفات نيست چرا كه علم و دانش معناي واقعي اقتدار معنوي هر كشور است و هر ملتي در اين رقابت عقب بماند مجبور به پيروي از ديگران خواهد بود.
در بخش ديگري از اين پيام آمده است: امروز وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با طرح شعار كليدي تبديل علم به ثروت و ايده به پديده، سرمايه‌گذاري در عرصه علم و نخبه‌پروري را اولويت اساسي و راهبردي خود قرار داده و درصدد است با برنامه‌ريزي منسجم به جريان پيشرفت علمي كشور سرعت بيشتري ببخشد.
وي موفقيت‌هاي نخبگان كشور را تاسي به رهنمودهاي حكيمانه مقام معظم رهبري و حمايت‌هاي بي دريغ دولت‌هاي نهم و دهم دانست و افزود: اين امر سبب استعداد جوانان برومند و باعث افزايش اميدواري به آينده شده است.
كامران دانشجو در اين پيام تاكيد كرد: بايد اميدوارانه و بدون از دست دادن يك لحظه، هر لحظه به توانايي‌هاي خود تكيه و با جديت و صميميت و همدلي هر چه بيشتر به روند علمي كشور شتاب روزافزون بدهيم.
وي از برگزاركنندگان همايش ارزشمند تجليل از مخترعان قائمشهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر قائمشهر و مسئولان استاني قدرداني كرده و در پايان سربلندي و سعادت همه عزيزاني را كه در عرصه فضيلت‌طلبي و خدمت عالمانه به مردم و ميهن تلاش مي‌كنند از درگاه خداوند بزرگ خواستار شد.
انتهاي پيام/غ30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها