عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است

نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:05 ب.ظ

امام جمعه سبزوار:
نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است

خبرگزاري فارس: امام جمعه سبزوار گفت: نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي اجتماعي و انقلابي تأثيرگذار و چشم‌گير است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، حجت‌الاسلام غلامحسين ابراهيمي ظهر امروز در يادواره بانوي فاضله استاد طاهايي و شاگرد ممتاز وي استاد اعتمادي كه با حضور مسئولان شهرستان سبزوار و جمعي از طلاب حوزه علميه نرجس (س) در سبزوار برگزار شد، اظهار داشت: ‌استعداد و توانمندي پرورش در وجود يك زن به مراتب نيرومندتر از يك مرد است و نقش‌آفريني زنان ما در فعاليت‌هاي اجتماعي و انقلابي قوي‌تر و مؤثرتر است.
امام جمعه سبزوار افزود: استاد طاهايي از چهره‌هاي معنوي كشور و آيينه جامع زنان و دختران ما بودند و نقش موثري در ارتقاي جايگاه زن در جامعه داشت.
وي به جنگ نرم دشمنان اشاره كرد و بيان داشت: در ‌فرهنگ غرب از زن به عنوان شيطان يا مظهر مكر و حيله ياد مي‌شود و اين نمونه‌اي از جنگ نرم دشمنان است.
ابراهيمي به مقام علمي اين بانو اشاره كرد و عنوان داشت: اين بانو قوه عقل و خردشان به مراتب بيشتر از علمشان بود.
مدير مدرسه علميه نرجس (س) سبزوار نيز در اين يادواره گفت: امروز دشمنان اسلام در اهداف شوم خود اعتقادات و باورهاي مردم را نشانه‌گيري كرده‌اند و اين مبارزه و استقامت بيشتر را مي‌طلبد.
مهين زمرديان افزود: انقلاب اسلامي محور حركت همه ما در عرصه‌هاي مختلف است و در هر سطحي كه فعاليت مي‌كنيم بايد زمينه براي جهاني شدن قيام قائم آل محمد فراهم شود.
وي ادامه داد: ضروري است تمام دولتمردان اسلامي پرچم‌داران حكومت جهاني مهدويت باشند و با برنامه‌سازي‌هاي مدون زمينه‌سازي قيام حجت خدا را فراهم كنند.
در ادامه برادر خانم اعتمادي از شاگردان خانم طاهايي، به ويژگي‌هاي اين استاد پرداخت و گفت: خواهرم اعتقاد كامل و خالصي به اهل بيت (ع) به‌ويژه فاطمه زهرا (س)، حضرت رضا (ع) و امام زمان (عج) و همچنين ولايت فقيه و مقام مقام معظم رهبري و امام راحل (ره) داشتند و بدون اجازه ايشان كار و فعاليتي را انجام نمي‌دادند.
محمد‌مهدي اعتمادي اظهار داشت: با توجه به فضاي فكري و سياسي جامعه آن دوران در راستاي مبارزه با رژيم ستم شاهنشاهي، خانم اعتمادي كه ارادت خاصي به خانم طاهايي به عنوان مريد و مراد خود داشتند، با انجام فعاليت‌هاي سياسي، فرهنگي گسترده نقش مهمي را در روشنگري افكار عمومي به ويژه جامعه بانوان ايفا كردند.
اين فوق تخصص مغز و اعصاب اظهار داشت: استاد طاهايي به تعليم و تربيت نسل جوان عشق مي‌ورزيد و با تاسيس مكتب نرجس بيش از نيم قرن در نهايت عشق و اشتياق تا آخرين لحظات در خدمت صادقانه به اسلام و اعتلاي علمي طلاب كوشيد.
وي ادامه داد: بانو طاهايي با كمك همسر خود فعاليت‌هاي خود را شروع كرده و آن را ادامه دادند تا جايي كه مراكز علوم اسلامي توسط ايشان نه تنها در مشهد كه در سراسر كشور توسعه پيدا كرد.
اين استاد دانشگاه مشهد به متانت، صبر‌ و استقامت خواهر خود اشاره و تصريح كرد: خانم اعتمادي آرام زيست و آرام رفت.
سيده‌فاطمه خاموشي معروف به بانو طاهايي موسس و مدير مدرسه علميه نرجس مشهد و از باسابقه‌ترين مديران حوزه‌هاي علميه خواهران، روز 14 بهمن‌ ماه 88 بر اثر عارضه قلبي به لقاءالله شتافت.
انتهاي پيام/ج10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها