عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است

نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:05 ب.ظ

امام جمعه سبزوار:
نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي انقلابي چشمگير است

خبرگزاري فارس: امام جمعه سبزوار گفت: نقش‌آفريني زنان ايران در فعاليت‌هاي اجتماعي و انقلابي تأثيرگذار و چشم‌گير است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سبزوار، حجت‌الاسلام غلامحسين ابراهيمي ظهر امروز در يادواره بانوي فاضله استاد طاهايي و شاگرد ممتاز وي استاد اعتمادي كه با حضور مسئولان شهرستان سبزوار و جمعي از طلاب حوزه علميه نرجس (س) در سبزوار برگزار شد، اظهار داشت: ‌استعداد و توانمندي پرورش در وجود يك زن به مراتب نيرومندتر از يك مرد است و نقش‌آفريني زنان ما در فعاليت‌هاي اجتماعي و انقلابي قوي‌تر و مؤثرتر است.
امام جمعه سبزوار افزود: استاد طاهايي از چهره‌هاي معنوي كشور و آيينه جامع زنان و دختران ما بودند و نقش موثري در ارتقاي جايگاه زن در جامعه داشت.
وي به جنگ نرم دشمنان اشاره كرد و بيان داشت: در ‌فرهنگ غرب از زن به عنوان شيطان يا مظهر مكر و حيله ياد مي‌شود و اين نمونه‌اي از جنگ نرم دشمنان است.
ابراهيمي به مقام علمي اين بانو اشاره كرد و عنوان داشت: اين بانو قوه عقل و خردشان به مراتب بيشتر از علمشان بود.
مدير مدرسه علميه نرجس (س) سبزوار نيز در اين يادواره گفت: امروز دشمنان اسلام در اهداف شوم خود اعتقادات و باورهاي مردم را نشانه‌گيري كرده‌اند و اين مبارزه و استقامت بيشتر را مي‌طلبد.
مهين زمرديان افزود: انقلاب اسلامي محور حركت همه ما در عرصه‌هاي مختلف است و در هر سطحي كه فعاليت مي‌كنيم بايد زمينه براي جهاني شدن قيام قائم آل محمد فراهم شود.
وي ادامه داد: ضروري است تمام دولتمردان اسلامي پرچم‌داران حكومت جهاني مهدويت باشند و با برنامه‌سازي‌هاي مدون زمينه‌سازي قيام حجت خدا را فراهم كنند.
در ادامه برادر خانم اعتمادي از شاگردان خانم طاهايي، به ويژگي‌هاي اين استاد پرداخت و گفت: خواهرم اعتقاد كامل و خالصي به اهل بيت (ع) به‌ويژه فاطمه زهرا (س)، حضرت رضا (ع) و امام زمان (عج) و همچنين ولايت فقيه و مقام مقام معظم رهبري و امام راحل (ره) داشتند و بدون اجازه ايشان كار و فعاليتي را انجام نمي‌دادند.
محمد‌مهدي اعتمادي اظهار داشت: با توجه به فضاي فكري و سياسي جامعه آن دوران در راستاي مبارزه با رژيم ستم شاهنشاهي، خانم اعتمادي كه ارادت خاصي به خانم طاهايي به عنوان مريد و مراد خود داشتند، با انجام فعاليت‌هاي سياسي، فرهنگي گسترده نقش مهمي را در روشنگري افكار عمومي به ويژه جامعه بانوان ايفا كردند.
اين فوق تخصص مغز و اعصاب اظهار داشت: استاد طاهايي به تعليم و تربيت نسل جوان عشق مي‌ورزيد و با تاسيس مكتب نرجس بيش از نيم قرن در نهايت عشق و اشتياق تا آخرين لحظات در خدمت صادقانه به اسلام و اعتلاي علمي طلاب كوشيد.
وي ادامه داد: بانو طاهايي با كمك همسر خود فعاليت‌هاي خود را شروع كرده و آن را ادامه دادند تا جايي كه مراكز علوم اسلامي توسط ايشان نه تنها در مشهد كه در سراسر كشور توسعه پيدا كرد.
اين استاد دانشگاه مشهد به متانت، صبر‌ و استقامت خواهر خود اشاره و تصريح كرد: خانم اعتمادي آرام زيست و آرام رفت.
سيده‌فاطمه خاموشي معروف به بانو طاهايي موسس و مدير مدرسه علميه نرجس مشهد و از باسابقه‌ترين مديران حوزه‌هاي علميه خواهران، روز 14 بهمن‌ ماه 88 بر اثر عارضه قلبي به لقاءالله شتافت.
انتهاي پيام/ج10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها