عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نخستين پايگاه تندرستي مازندران راه‌اندازي شد

نخستين پايگاه تندرستي مازندران راه‌اندازي شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:05 ب.ظ

در راستاي برنامه‌هاي راهبردي نظام سلامت كشور؛
نخستين پايگاه تندرستي مازندران راه‌اندازي شد

خبرگزاري فارس: نخستين پايگاه تندرستي مازندران در راستاي برنامه‌هاي راهبردي نظام سلامت كشور در بهشهر راه‌اندازي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهشهر، بعد از ظهر امروز و با حضور دست‌اندركاران نظام سلامت اين شهرستان نخستين پايگاه تندرستي مازندران در مركز بهداشتي درماني «بهشهر2» افتتاح شد تا به اهداف خود كه همان بالا بردن سطح سلامت عمومي و بهره‌مندي جامعه از نيروي كار سالم و با نشاط است، دست يابد.
در آيين راه‌اندازي اين پايگاه، مدير شبكه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي بهشهر به اهداف مركز اشاره و تصريح كرد: كاهش ميزان بروز عوامل خطرساز بيماري‌هاي مزمن و كاهش مرگ و مير ناشي از آن‌ها، افزايش ميزان آگاهي درباره بيماري‌هاي قلبي و عروقي و عوامل خطر‌ساز آنها، افزايش تحرك بدني و گسترش فرهنگ ورزش، كاهش ميزان مصرف دخانيات، كاهش ميزان ديابت و عوارض مربوطه، مشاوره درباره تغذيه صحيح همچنين كاهش ميزان فشار خون بالا و اضافه وزن و چربي خون از اهداف پايگاه تندرستي است.
محسن باقري از نياز به كنترل بيماري‌ها در سطح استان گفت و اينكه راه‌اندازي پايگاه تندرستي را به دانشگاه علوم پزشكي مازندران پيشنهاد داد و وزارت بهداشت با آن موافقت كرد.
وي ادامه داد: براي برنامه‌ريزي و اجرايي كردن پروژه در راستاي اصلاح شيوه زندگي، كميته‌اي متشكل از 30 عضو مجرب تشكيل شد.
باقري همچنين از تشكيل كميته« نوپا »،« رابطان سلامت » و « اماكن آموزشي » و عضويت خود در شوراي ورزش شهرستان گفت و اينكه همه تلاش شبكه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي براي بالابردن سطح سلامت و عمر مفيد ساكنان شهر و روستا است.
رابط پيگيري پايگاه تندرستي بهشهر هم در حاشيه افتتاح مراسم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: براي شروع كار حدود 8 هزار نفر از گروه هدف اعم از شهري و روستايي در ليست انتظار قرار دارند.
رضا اميدي تصريح كرد: مركز مشاوره بيماري‌هاي مزمن اين پايگاه در سه مرحله پيشگيري اوليه، ثانويه و خدماتي است همچنين مشاوره و آموزش در حوزه‌هاي تغذيه، دخانيات و ورزش انجام و خدمات روانشناسي و توانبخشي هم از ديگر خدمات قابل ارائه است.
وي ادامه داد: خدمات پايگاه براي عموم مردم، گروه‌هاي تعريف شده و گروه‌هاي در معرض خطر است.
اميدي با بيان اينكه داشتن اطلاعات كافي از وضعيت سلامت شهروندان به نظام سلامت در پيشبرد اهداف راهبردي كمك مي‌كند، اظهار داشت: هم اكنون 6 هزار نفر در ليست گروه‌هاي تعريف شده و در معرض خطر قرار دارند.
در اين پايگاه دو پزشك و كارشناسان تغذيه، ورزش و بهداشت روان فعاليت مي‌كنند.
انتهاي پيام/ي20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها