عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

حوزه قوه قضائيه را ياري كند

حوزه قوه قضائيه را ياري كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:05 ب.ظ

معاون اول قوه قضائيه:
حوزه قوه قضائيه را ياري كند

خبرگزاري فارس: معاون اول قوه قضائيه با بيان اينكه حوزه هويت و چهره ديني نظام است، گفت: حوزه بايد قوه قضائيه را در تأمين قضات ياري كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم،‌ حجت‌الاسلام و‌المسلمين سيد‌ابراهيم رئيسي ظهر امروز در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد كه در تالار قدس مدرسه امام‌ خميني ‌(ره) برگزار شد، با بيان اينكه ولي فقيه جامع الشرايط همانطور كه امام فرمودند داراي ولايت رسول‌الله است، تصريح كرد: تمام روابط اجتماعي اين فقيه از دين و آموزه‌هاي ديني بهره‌مند است.
وي افزود: تمام روابط ديني بايد بر اساس دين و رابطه ديني تنظيم شود و حوزه به عنوان جايگاهي كه نيازها را مي‌بيند و انتظارات را برآورده مي‌كند، نقشي كليدي دارد.
رئيسي ادامه داد: حوزه هويت و چهره ديني نظام است و پيوستگي اين دو با يكديگر بسيار نزديك بوده، به نحوي كه سرنوشت آنها با هم گره خورده است.
وي بيان داشت: نگرش ما به حوزه و نظام و تعهدي كه روحانيت به حوزه دارد اين است كه جايگاه حوزه همانطور كه در قانون اساسي هم آمده است نقشي اساسي در تربيت افراد براي جايگاه‌هايي است كه فقط حوزه بايد نيروي آن را تأمين كند.
معاون اول قوه قضائيه با اشاره به نقش ائمه جمعه در استان‌ها گفت: نقش ائمه جمعه فقط خواندن خطبه و نماز جمعه نيست، بلكه ائمه جمعه نقشي مهمي در ارتباط با مسائل استان دارند.
وي افزود: حوزه علميه بايد در همه حوزه‌ها نظامنامه تصويب و تدوين كند و اين نظامنامه بر احكام نوراني اسلام، ولايت فقيه و حكومت فقه بر جامعه مبتني باشد.
رئيسي تصريح كرد: ما در همه حوزه‌ها نيازمند اين هستيم كه نيازمندي‌هاي حكومتي را حوزه تدوين كند.
وي با اشاره به برگزاري 130 انتخابات در كشور گفت: بايد الگويي انتخاب كنيم كه مردم از روي تكليف‌مداري در انتخابات شركت كنند و اين امري است كه حوزه بايد به آن اهتمام جدي داشته‌ باشد.
معاون اول قوه قضائيه تصريح كرد: بايد نسبت به شناخت آسيب‌هايي چون سكولاريزه كردن بخش‌هاي مختلف و عرفان‌هاي كاذب اقدام كرده و برخورد مناسب با آن صورت پذيرد.
وي در پايان با بيان اينكه حوزه بايد قوه قضائيه را اداره كند، خاطرنشان كرد: براي تأمين كادر قضايي كه بتواند رفع خصومت و كار دعاوي كند حوزه‌هاي علميه به خصوص حوزه علميه قم بايد عهده‌دار مسئوليت باشند.
انتهاي پيام/ز20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها