عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بيماري‌هاي قلبي و عروقي جان 142 بهشهري را گرفت

بيماري‌هاي قلبي و عروقي جان 142 بهشهري را گرفت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

در 6 ماه نخست امسال؛
بيماري‌هاي قلبي و عروقي جان 142 بهشهري را گرفت

خبرگزاري فارس: مدير شبكه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شهرستان بهشهر گفت: در شش ماهه نخست امسال، 142 بهشهري بر اثر بيماري‌هاي قلبي و عروقي جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بهشهر، محسن باقري بعد از ظهر امروز در حاشيه مراسم افتتاح پايگاه تندرستي اين شهرستان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تغذيه نامناسب، آلودگي، افزايش شهرنشيني، بي‌تحركي و استرس عوامل مهمي هستند كه سبب افزايش ميزان مرگ و ميرها مي‌شوند.
وي ادامه داد: بيماري‌هاي قلبي عروقي، سرطان‌ها، ديابت، پوكي استخوان و بيماري‌هاي رواني بيش از 60 درصد بيماري‌هاي مراكز درماني را شامل مي‌شوند.
باقري به ميزان مرگ و ميرها و علت آنها در شش ماهه 89 اشاره و خاطرنشان كرد: در اين مدت 350 مورد مرگ و مير داشتيم كه 142 مورد آن يعني 41 درصد به‌علت بيماري‌هاي قلبي و عروقي، 45 نفر يعني 13 درصد بر اثر سرطان‌ها و 11 درصد هم به‌علت بيماري‌هاي مرتبط فوت شدند.
مدير شبكه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي شهرستان بهشهر با بيان اينكه 60 درصد مرگ و ميرهاي گزارش شده در اين شهرستان به‌دليل بيماري‌ها قابل كنترل و غيرواگير است، اظهار داشت: اين بيماري‌ها مي‌تواند با مشاوره و پيشگيري و كنترل عمر مفيد جامعه را افزايش دهد همچنين افراد ميانسال و سالمند سالمي مي‌توانيم داشته باشيم كه سال‌هاي سال از تجربيات آنها استفاده كنيم.
وي ادامه داد: يكي از اهداف ايجاد پايگاه‌هاي تندرستي افزايش ميزان آگاهي درباره بيماري‌هاي قلبي و عروقي و عوامل خطرساز آنها است چرا كه اين نوع بيماري‌ها هزينه‌هاي گزافي بر جامعه و خانواده‌ها تحميل و از نيروي كاربلد و مجرب جامعه كم مي‌كنند.
باقري با اشاره به طرح پرسشگري و پژوهشي اطلاعات سلامت خانوارها گفت: تاكنون يك هزار و 200 خانوار بهشهري ارزيابي سلامت شدند و اطلاعات آنها در بانك سلامت شهرستان به ثبت رسيد.
انتهاي پيام/صا20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها