عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

‌صدا و سيما عوارض سزارين را به نمايش بگذارد

‌صدا و سيما عوارض سزارين را به نمايش بگذارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان:
‌صدا و سيما عوارض سزارين را به نمايش بگذارد

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان گفت: صدا و سيما به جاي اينكه تبليغ‌كننده چيپس و پفك باشد بهتر است براي كاهش سزارين تبليغ كند و عوارض آن را به نمايش بگذارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، الهه زارعان پيش از ظهر امروز در همايش بررسي راهكارهاي ارتقاي كمي و كيفي زايمان طبيعي، اظهار داشت: موفقيت يا عدم موفقيت مسئولان بهداشتي و جامعه پزشكي در كاهش آمار سزارين تنها بر اساس عدد و رقم مشخص مي‌شود.
وي بيان داشت: اگر در نظر بگيريم كه آمار سزارين كاهش نيافته اما برنامه‌هاي اجرايي كه وزارت بهداشت با كمك دانشگاه‌هاي علوم پزشكي سراسر كشور انجام داده موفقيت‌آميز بوده به گونه‌اي كه كلاس‌هاي آموزشي براي افزايش زايمان فيزيولوژيك يا طبيعي صورت داده است.
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان با اشاره به اينكه ترس مادران باردار از زايمان طبيعي به خاطر ناآگاهي آنها از اين عمل است، خاطرنشان كرد: اكثر مادران باردار كه به سمت سزارين روي مي‌آورند به علت ترس و اضطرابي است كه از زايمان طبيعي دارند.
وي ادامه داد: سازمان‌هاي بيمه‌گر بايد هزينه زايمان طبيعي را ارتقا دهند و به اين طريق زمينه افزايش زايمان طبيعي را ايجاد كنند.
زارعان با اشاره به اينكه در هر عمل سزارين عوارض شديدي دچار مادر باردار مي‌شود، افزود: در زايمان‌هاي طبيعي عوارض غير‌تنفسي بر جنين وارد مي‌شود كه در سزارين بيشتر مشكلات تنفسي است و اكثر پزشكان به خاطر قوانين سختي كه بر اثر عارض شدن عوارض و مشكلات بر جنين در زايمان طبيعي وارد مي‌شود از انجام آن سر باز مي‌زنند.
وي تصريح كرد: مسئولان نظام پزشكي بايد پزشكاني را به منظور بررسي پرونده‌هاي مادران باردار ‌قرار دهند كه با انجام زايمان طبيعي غريبه نباشد و به عنوان مثال كسي كه 20 سال است كه زايمان طبيعي انجام نداده به هيچ عنوان نمي‌تواند به پرونده‌هايي از اين نوع رسيدگي كند.
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي اصفهان خاطرنشان كرد: در بسياري از مواقع درخواست مادر باردار براي سزارين سبب شده كه پزشكان به اين سمت كشيده شوند كه اين مسئله به علت عوامل تحريك‌كننده‌اي است كه بر مادر باردار از سوي خانواده بيمار يا بر اساس تجربه دوستان و فاميل ايجاد مي‌شود.
انتهاي پيام/ج20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها