عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نامگذاري پنجم اسفند به عنوان روز ملي سلامت مردان

نامگذاري پنجم اسفند به عنوان روز ملي سلامت مردان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي گلستان خبر داد:
نامگذاري پنجم اسفند به عنوان روز ملي سلامت مردان

خبرگزاري فارس: معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي گلستان گفت: براي سومين سال متوالي نخستين پنج‌شنبه اسفندماه از سوي انجمن اورولوژي ايران روز ملي سلامت مردان اعلام شده است.

سياوش مقصودلواسترآبادي ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان با اشاره به تفاوت‌هاي مردان و زنان در جامعه اظهار داشت: حركت براي سلامت مردان شعار امسال روز ملي سلامت مردان برگزيده شده است.
وي تصريح كرد: مردان نسبت به زنان در معرض فاكتورهاي خطر محيطي و شغلي بيشتري هستند و عادات غلطي مانند مصرف سيگار، اعتياد و استرس شغلي در آنها بيشتر است و از ديگر سوي مردان كمتر به پزشك مراجعه كرده و مراجعه به مراكز درماني را به دلايل مختلف از جمله موانع فرهنگي تا بروز مراحل پيشرفته و خطرناك بيماري به تاخير مي‌اندازند، به همين دلايل نياز بود تا يك روز نمادين براي سلامت مردان در نظر گرفته شود.
وي حساس‌سازي و تبيين جايگاه فرهنگي سلامت در جامعه و ايجاد فرهنگ توجه به سلامتي قبل از بيماري را هدف عمده برگزاري روز ملي سلامت مردان اعلام كرد.
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي گلستان همچنين پيشگيري اوليه و تشخيص زودرس بيماري‌هاي خطير و بدون علامت در مردان جامعه، افزايش دسترسي مردان به اطلاعات به ويژه از طريق رسانه‌هاي ارتباط جمعي و توجه به نيازهاي بهداشتي، آموزشي و درماني مردان از ديگر اهداف اين روز دانست.
مقصودلو از حوادث عمدي و غير عمدي، بيماري‌هاي رواني و اختلالات رفتاري، بيماري‌هاي قلبي و عروقي، اختلالات مربوط به دوره حول تولد و بيماري‌هاي دستگاه تنفسي به عنوان بيماري‌هاي شايع مردان ياد كرد و يادآور شد: چگونگي شيوه زندگي سالم شامل ورزش، تغذيه و دوري از دخانيات، بيماري‌هاي قلبي و عروقي و اندازه‌گيري BMI ، آسيب‌هاي شغلي و بيماري‌هاي خطير دستگاه ادراري تناسلي عوامل خطري است كه مردان متاثر از آن هستند.
به گفته وي در بين سرطان‌ها بيشترين ميزان مرگ و مير در مردان مربوط به سرطان‌هاي معده، ريه، لوسمي، كبد، مجاري صفراوي و پروستات است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها