عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

طرح واگذاري تاكسي به بانوان اجرايي مي‌شود

طرح واگذاري تاكسي به بانوان اجرايي مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:06 ب.ظ

با همكاري كميته امداد فارس؛
طرح واگذاري تاكسي به بانوان اجرايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل سازمان مديريت و نظارت بر تاكسيراني شيراز و حومه گفت: به‌زودي طرح واگذاري تاكسي به بانوان در قالب وام خوداشتغالي و با همكاري كميته امداد امام خميني (ره) استان فارس اجرا مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، منصور مفتاحي بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: شيراز نخستين شهري در سطح كشور بود كه در سال 79 با 50 تاكسي، تاكسيراني بانوان را راه‌اندازي كرد كه به دليل يرخي مشكلات نتوانست اين روند توسعه پيدا كند.
وي ادامه داد: هم‌اكنون بيشترين رانندگان سرويس مدارس در مقاطع راهنمايي و دبيرستان دخترانه را بانوان تشكيل مي‌دهند كه اين امر موجب رضايتمندي والدين و دانش‌آموزان شده است.
مفتاحي خاطرنشان كرد: با توجه به نزديكي به ايام نوروز و ورود حجم بسيار مسافر به شهر مقدس شيراز، سازمان تاكسيراني دوره‌هاي آموزشي ارتباط و برخورد شايسته و صحيح با مسافران براي رانندگان تاكسي را برگزار كرد كه مورد استقبال نيز قرار گرفت.
وي با بيان اينكه سال گذشته تنديس خادم برتر كشور به سازمان تاكسيراني شيراز اهدا شد، ابراز داشت: اين تنديس به پاس رفتار و طرز برخورد شايسته و مناسب رانندگان تاكسي شيراز با مسافران نوروزي بوده است.
عضو هيئت مديره اتحاديه تاكسيراني‌هاي كشور تصريح كرد: هم‌اكنون افزون بر يك‌هزار و 200 تاكسي فرسوده مدل 79 به پايين در شيراز وجود دارد كه تلاش مي‌شود هرچه زودتر با جايگزيني تاكسي‌هاي جديد، تاكسي‌هاي فرسوده از سيستم حمل و نقل درون‌شهري شيراز خارج شوند.
مفتاحي با تاكيد بر لزوم فرهنگ‌سازي براي استفاده همگان و به ويژه بانوان از تاكسي خاطرنشان كرد: هنوز عده‌اي بدون توجه به خطرات سوار شدن به مسافربرهاي شخصي علاوه بر به خطر انداختن جان و مال خود بسبب مي‌شوند تا رانندگان زحمت‌كش تاكسي نيز خانه‌نشين شوند.
وي در پايان سخنانش رانندگان را قشري زحمت‌كش خواند ابراز داشت: رانندگان تاكسي همدم لحظات كوتاه اما تاثيرگذار شهروندان و ضامن امنيت خانواده در سفرهاي درون‌شهري هستند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها