عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

براي كسب معرفت بايد درك درستي از مصداق‌ها داشته باشيم

براي كسب معرفت بايد درك درستي از مصداق‌ها داشته باشيم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:07 ب.ظ

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي:
براي كسب معرفت بايد درك درستي از مصداق‌ها داشته باشيم

خبرگزاري فارس: عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي گفت: براي دستيابي به معرفت لازم است به مصداق‌هاي موجود دست پيدا كنيم كه البته اين مصداق‌ها متفاوت هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم حجت‌الاسلام احمد احمدي پيش از ظهر امروز در همايش ملي مباني فلسفي علوم انساني كه در سالن همايش‌هاي موسسه آموزشي پژوهشي امام خميني (ره) برگزار شد، با اشاره به معناي نسبيت اظهار داشت: نسبيت به اين معنا است كه هر شيئي داراي ويژگي‌هاي خاصي بوده و اشياي ديگر از ويژگي‌هاي ديگر برخوردار هستند.
وي خاطرنشان كرد: عالم طبيعت در اختيار ما نبوده و اين موضوع از مفهوم رئاليسم به دور است.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاكيد كرد: براي دستيابي به معرفت لازم است به مصداق‌هاي موجود دست پيدا كنيم كه اين مصداق‌ها متفاوت بوده و اگر اصلي در كنار فردي قرار گرفت، براي هميشه صادق است.
احمدي با بيان اينكه علم به اين معنا هيچگاه نسبي نيست، گفت: مصداق‌ها در علوم متفاوت بوده و براي هر فردي قائده‌اي ساري و جاري شده است.
وي خاطرنشان كرد: برخي از حقيقت‌ها حسي بوده كه از طريق علم حصولي به آنها مي‌رسيم و برخي از سلسله حقايق فراحسي بوده و از حوزه ما خارج است و بايد آن را از اولياي خدا دريافت كنيم.
رئيس سازمان سمت با طرح اين سؤال كه آيا اخلاق نسبي است، اذعان داشت: انسان‌هاي نرمال از عوامل آسيب‌زا گريزان بوده و احساس رنج مي‌كند و اين موضوع در صورتي صادق نيست كه فردي از درجه ايده‌آل نرمالي محروم باشد.
انتهاي پيام/صا30/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها