عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خراسان رضوي سالانه 9 ميليون تن محصول كشاورزي توليد مي‌كند

خراسان رضوي سالانه 9 ميليون تن محصول كشاورزي توليد مي‌كند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:07 ب.ظ

استاندار خراسان رضوي:
خراسان رضوي سالانه 9 ميليون تن محصول كشاورزي توليد مي‌كند

خبرگزاري فارس: استاندار خراسان رضوي گفت: سالانه 9 ميليون تن محصول كشاورزي در استان توليد مي‌كنيم كه با استفاده بهينه از منابع آبي استان مي‌توان آن را به تعداد قابل توجهي افزايش داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، محمود صلاحي ظهر امروز در حاشيه بزرگداشت روز مهندس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نظام مهندسي كشاورزي با10 هزار و 600 عضو، نظام مهندسي معدن با هزار و 900 نفر عضو و نظام مهندسي ساختمان با حدود 15 هزار نفر عضو در خراسان رضوي ظرفيت بسيار خوبي در استان به وجود آورده‌اند كه بايد از اين ظرفيت در راستاي ارتقاي شاخصه‌هاي استان استفاده كنيم.
استاندار خراسان رضوي تصريح كرد: بايد در اين 10 قرني كه از زمان خواجه نصير مي‌گذشت ايران ده‌ها خواجه نصير به دنيا عرضه مي‌كرد كه اين امر محقق نشده است.
وي بيان داشت: تعدادي از مهندسان همت خود را بر اين امر بگمارند كه اتاق‌هاي فكر و ايده‌پردازي در استان تشكيل داده و در تمام شاخصه‌هاي نظام مهندس كشاورزي، معدني و ساختمان به نخبه‌پروري اقدام‌ و خواجه‌نصيرها و شيخ بهايي‌ها از اين استان به ايران و دنيا معرفي كنند.
صلاحي خواستار ارائه سبك معماري ممتاز خراساني به جامعه مهندسين در ايران و ساير كشورهاي جهان توسط مهندسان استان شد و تاكيد كرد: اين استان بايد با اين ظرفيت يك سبك معماري ممتاز خراساني به جامعه مهندسان كشور و دنيا ارائه كند.
استاندار خراسان رضوي ادامه داد: خراسان رضوي از ديرباز كانون توجه ايرانيان و جهانيان در زمينه‌هاي مختلف علمي، ادبي، فرهنگي و سياسي بوده است.
صلاحي اظهار داشت: ساختمان‌هاي ماندگار از گذشتگان به عنوان شناسنامه هويت معماري ايراني و اسلامي ما محسوب مي‌شود.
وي با بيان اينكه بايد كه علاوه بر استفاده از ساختمان‌هاي ماندگار از آنها به عنوان ميراث‌هاي فرهنگي در جذب گردشگر استفاده كرد، اظهار داشت: اين امر بايد به عنوان الگويي براي مهندسان براي استفاده بهينه از منابع، امكانات و نحوه عملكرد گذشتگان مورد ارزيابي قرار گيرد.
وي تصريح كرد: توجه به مبلمان شهري و زيبايي ظاهري شهرها در معماري و شهرسازي بايد مورد توجه سازمان نظام مهندسي قرار بگيرد و براي جلوگيري از هدررفت منابع و امكانات از فعاليت افرادي كه داراي تجربه كافي نيستند جلوگيري شود.
صلاحي افزود: ما از جامعه مهندسان و نظام مهندسي استان انتظاراتي داريم و متقابلا آنها از دستگاه‌هاي دولتي خواسته‌هايي دارند كه اگر اين دو در كنار هم شناسايي و احصا شود به جايگاه مطلوبي درحوزه صنعت ساختمان خواهيم رسيد.
استاندار خراسان رضوي گفت: بايد تمام فارغ‌التحصيلان بخش‌هاي مختلف صنعت، معدن و كشاورزي در رشته‌هاي مرتبط خود مشغول به فعاليت شوند.
وي با اشاره به ظرفيت‌هاي كشاورزي استان گفت: ما سالانه 9 ميليون تن محصول كشاورزي در استان توليد مي‌كنيم كه با استفاده بهينه از منابع آبي استان مي‌توان آن را به تعداد قابل توجهي افزايش داد.
استاندار خراسان رضوي گفت: وجود معادن متنوع غني در خراسان رضوي يكي از ظرفيت‌هاي استان است كه بايد با برنامه‌ريزي دقيق براي بهره‌برداري از آن تلاش كنيم.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها