عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فعاليت 9600 نفر در كانون‌هاي مساجد استان زنجان

فعاليت 9600 نفر در كانون‌هاي مساجد استان زنجان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:07 ب.ظ

مسئول دبيرخانه كانون‌هاي مساجد استان زنجان:
فعاليت 9600 نفر در كانون‌هاي مساجد استان زنجان

خبرگزاري فارس: مسئول دبيرخانه كانون‌هاي مساجد استان زنجان گفت: در حال حاضر 9 هزار و 600 نفر به صورت ثابت در فعاليت‌ها و برنامه‌هاي كانون‌هاي مساجد استان شركت مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، امرالله حسني ظهر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با اشاره به اينكه در طول تابستان تعداد اعضاي كانون‌هاي استان افزايش مي‌يابد، اظهار داشت: در طول تابستان تعداد اعظاي كانون‌هاي استان به 13 هزار نفر افزايش مي‌يابد.
وي تعداد كانون‌هاي فرهنگي فعال استان زنجان را 168 كانون اعلام كرد و افزود: هم اكنون 25 باب كتابخانه مساجد در استان زنجان به صورت فعال آماده پزيرايي از علاقمندان به ويژه جوانان استان زنجان است.
مسئول دبيرخانه كانون‌هاي مساجد فرهنگي و هنري استان زنجان با اشاره به ارتقاي برنامه‌هاي كانون‌هاي مساجد استان در دولت نهم و دهم افزود: با توجه به عنايت دولت خدمت گذار به حوزه كانون‌هاي فرهنگي مساجد تعداد كتاب‌هاي موجود در كتابخانه‌هاي مساجد از 100 هزار جلد در سال 84 به 300 هزار جلد افزايش يافته است.
وي با بيان اينكه در استان زنجان خانه نور و كانون تخصصي وجود نداشت، افزود: در اين دولت تا كنون 13 باب خانه نور و 10 باب كانون تخصيص در استان ايجاد شده است.
حسني ياد آور شد: تعداد قرآن اهدايي از 700 جلد در اين مدت به 7 هزار جلد رسيده است.
وي با بيان اينكه تاكنون 87 هسته پژوهشي در استان ايجاد شده است، افزود: از كل هسته‌هاي ايجاد شده 30 هسته به صورت فعال پيگير اهداف و برنامه‌هاي خود هستند.
مسئول دبيرخانه كانون‌هاي مساجد فرهنگي و هنري استان زنجان در ادامه به اشاره به اينكه تا كنون 170 عنوان برنامه در سطح كانون‌هاي مساجد استان برگزار شده است، افزود: برگزاري سلسه نشست‌هاي مساجد با موضوعات، حجاب و عفاف، بصيرت از نگاه رهبري، روابط دختر و پسر و همايش دختران و مادران از برنامه‌هاي است كه با استقبال خوب اقشار مختلف برگزار شده است.
وي به برنامه‌هاي ويژه گراميداشت سالروز تاسيس ستاد عالي كانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد كشور اشاره كرد و افزود: افتتاح سه كانون در سطح استان و دو كانون تخصصي از جمله برنامه‌هاي ويژه بزرگداشت سالروز تاسيس ستاد عالي است.
حسني ديدار با ائمه جمعه، سخنراني مديركل ارشاد استان قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه، تجليل از فعالان و خادمان مساجد و رونمايي از سايت دبيرخانه كانون‌هاي مساجد از ديگر برنامه‌هاي اين هفته است.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها