عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

تمام خيزش‌هاي جهان اسلام ضداسرائيلي و ضد آمريكايي است

تمام خيزش‌هاي جهان اسلام ضداسرائيلي و ضد آمريكايي است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:07 ب.ظ

معاون اول قوه قضائيه:
تمام خيزش‌هاي جهان اسلام ضداسرائيلي و ضد آمريكايي است

خبرگزاري فارس: معاون اول قوه قضائيه با اشاره به نقاط مشترك در تمام خيزش‌هاي جهان اسلام گفت: تمام خيزش‌ها مبتني بر قرآن و الله‌اكبر بوده و ضد اسرائيلي و ضد آمريكايي هستند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت الاسلام سيد ابراهيم رئيسي ظهر امروز در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي نرم‌افزارهاي قرآني كه در فرهنگسراي جوان قم برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: يكي از جلوه‌هاي رحمانيت حضرت حق به بشر ارسال پيامبر و كتاب‌هايي است كه كامل‌ترين آن قرآن كريم است.
وي ادامه داد: در يكي از سوره‌هاي قرآن ابتدا «علم القرآن» و بعد «خلق الانسان» بيان شده است، پاسخ آن با توجه به قرآن اين است كه پس از پايان خلقت جسم انسان، خلقت جان انسان آغاز شد.
حجت‌الاسلام رئيسي يادآور شد: انسانيت انسان در پرتو ارتباط با قرآن ميسر مي‌شود و بدون ارتباط با وحي رقم نمي‌خورد.
وي تصريح كرد: انسان شدن انسان در گرو ارتباط با قرآن است، اگر فردي ارتباط با مبدا هستي نداشته باشد و بايد و نبايد الهي را در زندگي به كار نبندد، انسان نيست.
معاون اول قوه قضائيه يادآور شد: انسان خليفة ‌الله است و خليفة ‌الله كسي است كه مسجود ملائكه واقع شود وكسي خليفة ‌الله است كه كار مورد رضاي خداوند تعالي را انجام دهد.
وي با بيان اينكه بدون تربيت قرآني امكان اينكه انسان خليفة ‌الله شود وجود ندارد، خاطرنشان كرد: بيان در پرتو انوار قرآن امكان‌پذير است، آنچه انسان مي‌گويد بيان نيست، اين بيان در پرتو انسانيتي كه با تعليم قرآن شكل بگيرد اهميت دارد.
حجت‌الاسلام رئيسي ابراز داشت: آنچه كه انسانيت انسان را شكل مي‌دهد و آن را رقم مي‌زند، ارتباط انسان با قرآن است و در اين بين انسان نياز به مربي و مفسر دارد كه همانا بهترين مفسران قرآن ائمه اطهار هستند.
وي تصريح كرد: قرآن در ائمه اطهار عينيت‌يافته است و آنان وارثان قرآن بوده و آنان قرآن مجسم و عيني هستند.
معاون اول قوه قضائيه گفت: فردي كه مي‌خواهد قرآني شود بايد وارث شود، منظور اين نيست كه تنها بايد درس مدرسه‌اي بخواند، درس مدرسه‌اي شرط لازم است اما كافي نيست.
وي افزود: كسي كه بخواهد حق را از باطل را بشناسد، در فضاي غبارآلود و در فضايي كه روشن شدن حق گاهي ياران نزديك را هم دچار ترديد مي‌كند بايد ميزان را بيابد كه همانا ائمه اطهار ميزان هستند.
رئيسي گفت: براي آنكه در اين سلوك، راه گم نشود و رهرو در راه باشد، بايد افرادي را كه مشمول نعمت خداوند هستند، يافت.
معاون اول قوه قضائيه با بيان اينكه كشور اسلامي براي تحقق آيات نوراني قرآن برپا شده است، ابراز داشت: نظامي كه قبل از رنسانس وجود داشت نظام ديني نبود، نظام قبل از پيروزي انقلاب اسلامي را هم نظام ديني نمي‌خوانيم ولو اينكه مردم هم نماز و قرآن مي‌خواندند و هم روزه مي‌گرفتند.
وي اضافه كرد: نظام ديني دو مشخصه عمده دارد يكي آنكه در راس نظام ولي فقيه جامع‌الشرايط باشد كه حكومت او به تاييد شارع مقدس رسيده باشد و ديگر اينكه تمام روابط اجتماعي به معناي وسيع كلمه در جامعه براساس دين و نظام ديني شكل بگيرد و اين نظام قرآني و ديني است.
رئيسي قم را صاحب حوزه كهن، صاحبان انديشه و قلم نام برد و بيان داشت: اداره‌كل ارشاد اسلامي قم بايد از ديگر مراكز متفاوت باشد چرا كه از اين شهر دانش‌ها و پژوهش‌ها به ديگر نقاط كشور ارسال مي‌شود.
وي يادآور شد: با خيزش‌هايي كه در جهان اسلام اتفاق مي‌افتد نياز به ترسيم و ارائه جامعه الگو وجود دارد، جامعه‌اي كه در سياست، اقتصاد، فرهنگ و... الگو است.
رئيسي گفت: نقاط مشتركي در تمام خيزش‌هاي موجود در جهان اسلام وجود دارد و آن اين است كه تمام خيزش‌ها مبتني بر قرآن و الله‌اكبر بوده، ضد اسرائيلي و ضد آمريكايي است و در واقع ضد استبداد داخلي و استعمار خارجي است و ديگر اينكه اين خيزش‌ها مردمي است.
انتهاي پيام/غ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها