عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

‌بهره‌وري آب در مازندران افزايش يابد

‌بهره‌وري آب در مازندران افزايش يابد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:08 ب.ظ

رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران:
‌بهره‌وري آب در مازندران افزايش يابد

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان مازندران گفت: بهره‌وري آب در مازندران افزايش يابد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ساري، عنايت الله تورنگ ظهر امروز در همايش روز مهندس كه به مناسبت بزرگداشت حكيم خواجه نصير الدين طوسي با همت بسيج مهندسي و سازمان نظام مهندسي كشاورزي مازندران برگزار شد در جمع مهندسان بسيجي اظهار داشت: بسيج مهندسي ارزش‌هاي جوشيده از بطن انقلاب به صورت تخصصي است و اين نهاد انقلابي به همراه انقلاب اسلامي رشد كرده است.
وي با بيان اينكه مهندسان متعهد نيز در قبل از انقلاب فعاليت‌هاي زيادي در بخش‌هاي مختلف سازندگي داشتند، افزود: مهندسان بسيجي در تشكيل نهادهاي تخصصي انقلابي همچون جهاد سازندگي در عرصه‌هاي دفاع مقدس نقش‌آفرين بوده و در هر منطقه محرومي آباداني وجود دارد رد پاي مهندسان عرصه سازندگي ماندگار است.
تورنگ با اشاره به اينكه دوران دفاع مقدس در مراحل فني خود با كمك متخصصان توانست به سرافرازي دست يابد، تصريح كرد: دستيابي به تكنولوژي‌هاي زمان دفاع مقدس با دستان پرتوان مهندسان سازندگي در تمام مواضع تكنيكي، راهسازي، ساخت بازار و ادوات جنگي پيشرفته ثمره تلاش بسيجيان مهندس بوده كه هم اكنون نيز همچون دوران دفاع مقدس گمنام فعاليت انقلابي دارند.
وي دامنه فعاليت‌هاي كشاورزي را وسيع دانست و گفت: براي استفاده از فرصت‌ها و ظرفيت‌ها ضرورت دارد تا به صورت تخصصي با حمايت تحصيلكرده‌ها در بخش كشاورزي جايگاه اين امور را به تعالي برسانيم كه تنها جهاد كشاورزي نمي‌تواند اين وظيفه سنگين را بر دوش بكشد و نيازمند حمايت مردم و دستگاه‌هاي اجرايي است.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران با اشاره به اينكه تعاريفي از راهبردهاي بخش كشاورزي در مازندران ترسيم شده است، افزود: اقتصادي كردن كشاورزي، كاهش هزينه توليد و افزايش درآمد، كشاورزي پايدار، كشاورزي ارگانيك، ايجاد فرصت‌هاي شغلي و استراتژي كشاورزي براي تامين نيازهاي داخلي و جايگزيني محصولات خارجي كه در اين مسير رشد راهبرد توليد و توسعه با هدف صادرات در بازارهاي خارجي شكل مي‌گيرد.
وي ايجاد صنايع تبديلي را در بخش كشاورزي از مهم‌ترين مواردي دانست كه موجب ارزش افزوده در استان مي‌شود و خاطرنشان كرد: كارگشايي صنايع تبديلي در كشاورزي از تاثيرگذارترين روش توسعه كشاورزي است كه در اين روش صادرات مواد خام كشاورزي براي استان داراي مزيت نيست زيرا فراوري‌ها بايد در استان كشاورزي انجام شود.
تورنگ بر ارتقاي بهره‌وري آب در مازندران تاكيد كرد و گفت: به دليل خشكسالي‌هاي انجام شده بهره‌وري آب در مازندران بايد اصولي باشد كه براي پيشبرد اين امر نيازمند حمايت تشكل‌هايي همچون بسيج مهندسان و سازمان نظام مهندسي هستيم.
وي از حضور 106 شركت در قالب سازمان‌هاي مردم نهاد بخش كشاورزي خبر داد و تصريح كرد: تمام شركت‌هاي مردم نهاد بايد در پهنه كشاورزي موثر و گره‌گشا باشند.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي مازندران سياست اصل 44 را كارآمدترين سياست دولت دانست و افزود: براي شكوفايي اقتصاد كشور بايد به واگذري فعاليت‌هاي دولتي به بخش خصوصي واقف بود.
تورنگ با بيان اينكه سازمان جهاد كشاورزي در بخش‌هاي مختلف حاكميتي و تدوين گزارش‌هاي كشاورزي نيازمند مشاركت نظام مهندسي است، اظهار داشت: در نظارت، بازرسي و واگذاري فعاليت‌هاي كشاورزي به بخش غيردولتي اعلام آمادگي مي‌كنيم.
وي با اشاره به اينكه جذب و استخدام تحصيلكرده‌هاي بخش كشاورزي در تمام رشته‌ها بايد عموميت داشته باشد، بيان داشت: روزانه با تعداد فراوان فارغ‌التحصيلان كشاورزي براي ايجاد اشتغال روبه‌رو هستيم كه در اين رابطه تاكيد متقاضيان بر تثبيت ساختار سازماني است.
تورنگ ادامه داد: با 600 نفر هم مي‌توان فعاليت‌هاي سازماني را انجام داد، عزم دولت بر اين است كه مردم در فعاليت هاي دولتي مشاركت داشته باشند تا بدنه دولت چابك شود.
وي كار در بدنه دولت را با بهره‌وري ضعيف دانست و گفت: حضور مهندسان فني در شركت‌هاي كشاورزي ضروري است.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها