عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

استكبار به دنبال انحراف مسير انقلاب‌هاي منطقه است

استكبار به دنبال انحراف مسير انقلاب‌هاي منطقه است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:09 ب.ظ

رئيس دفتر مقام معظم رهبري:
استكبار به دنبال انحراف مسير انقلاب‌هاي منطقه است

خبرگزاري فارس: رئيس دفتر مقام معظم رهبري گفت: امروز دست‌هاي استعمار مي‌كوشد كه انقلاب‌هاي مردم منطقه را منحرف و منفعل كند و بايد انقلابيان به اين امر توجه لازم را داشته باشند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام محمد محمدي گلپايگاني ظهر امروز در هفتمين اجلاسيه جامعه مدرسين و علماي بلاد با بيان اينكه در قرون اخير بيش از 40 نهضت شكل گرفته است، تصريح كرد: نهضت اول نهضت فتواي آيت‌الله شيرازي بود كه او با فتواي خود نقطه عطفي به‌وجود آورد و آنچنان اثر گذاشت كه حتي قليان از دربار برچيده شد.
وي افزود: اين امر نشان از نفوذ عميق مرجعيت در تار و پود و وجود مردم آن زمان دارد و همچنان هم اين نفوذ ديده مي‌شود.
رئيس دفتر مقام معظم رهبري همچنين با اشاره به جريان دوم تصريح كرد: در جريان مشروطه بود كه ظلم فراوان دربار و شخص شاه موجب قيام مردمي شد و مشروطه به‌وجود آمد.
وي خاطرنشان كرد: ابتدا بزرگان اين نهضت را تأييد كردند، اما بعد از مدتي با شيطنت انگليسي‌ها اين نهضت به انحراف كشيده شد و شهيد فضل‌الله نوري هم اذعان داشت كه ما مشروعه مي‌خواهيم و اين مشروطه است.
حجت‌الاسلام محمدي گلپايگاني ادامه داد: مخالفت‌ها عليه مشروطه موجب شد كه اين شخصيت بزرگ را در ملا عام دار بزنند و اكثر مشكلاتي كه امروز كشورهاي جهان سوم به‌ويژه ممالك اسلامي با آن روبه‌رو هستند زير سر انگليس است.
رئيس دفتر مقام معظم رهبري خاطرنشان كرد: سومين نهضت، ملي شدن صنعت نفت بود و چهارمين نهضيت نيز انقلاب عظيم اسلامي بود.
وي با بيان اينكه از اين چهار نهضت نتايج خوبي گرفته مي‌شود، بيان داشت: يكي از نتايج مهم اين است كه اگر روحانيت در جامعه منزوي شود جامعه رو به نابودي خواهد رفت و همگان قدرت روحانيت را در نهضت تنباكو فهميدند.
حجت‌الاسلام محمدي گلپايگاني تصريح كرد: هنر امام اين بود كه نقطه اصلي و كانون فساد را هدف قرار داد و امروز نيز اين حركت اصيل را كه در كشورهاي اسلامي شاهد هستيم.
وي ادامه‌ داد: امروز دست‌هاي استعمار مي‌كوشد كه انقلاب مردم منطقه را منحرف و منفعل سازد و بايد انقلابيون به اين امر توجه لازم را داشته باشند.
رئيس دفتر مقام معظم رهبري با اشاره به حوادث ليبي بيان ‌داشت: باورمان نمي‌شد كه رئيس جمهور يك كشور با هواپيماهايي كه با پول مردم آن كشور تهيه شده است همان مردم را قتل ‌عام كند و اين مسئله جاي تاسف فراوان دارد.
وي همچنين با بيان اينكه روزي ريشه ظلم خشك خواهد شد، خاطرنشان كرد: خوشحال هستيم كه مردم در كشورهاي بحرين شعارهاي حسيني را سر مي‌دهند.
انتهاي پيام/غ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها