عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش

وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:09 ب.ظ

در تعطيلات نوروزي با هدف انتقال مسافران محقق مي‌شود؛
وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش

خبرگزاري فارس: مدير اداره بنادر و دريانوردي كيش از انجام روزانه 50 سفر دريايي از سه بندر همجوار اين جزيره به اسكله كيش با هدف انتقال گردشگران نوروزي و خودرو خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمدعلي رستگار ظهر امروز در جمع خبرنگاران به ورود بيش از 60 هزار مسافر و 6 هزار خودرو در تعطيلات نوروزي سال 89 به اين جزيره اشاره كرد و اظهار داشت: در تعطيلات نوروزي و فروردين ماه آينده نيز پيش‌بيني مي‌شود حداقل همين تعداد مسافر و خودرو وارد جزيره كيش شود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه در ايام تعطيلات نوروزي روزانه به وسيله بيش از 50 سفر دريايي از سه بندرلنگه، چارك و آفتاب مسافران و گردشگران و خودروهاي آنان به كيش منتقل خواهند شد، افزود: شناور مرجان روزانه هشت سفر دريايي، شناور نگين هشت سفر دريايي، شناور نگين تايد شش سفر دريايي، شناور نويد دريا شش سفر دريايي و همچنين دو شناور لندينگ‌كرافت 12 سفر دريايي در مسير بندر آفتاب به كيش و بالعكس در محدوده زماني مذكور خواهند داشت.
اين مسئول با بيان اينكه بندر آفتاب سهم بسزايي در انتقال مسافران و گردشگران دريايي به جزيره كيش دارد، تصريح كرد: سعي شده است امكانات و خدمات اين بندر به مسافران و گردشگران افزايش يابد.
مدير اداره بنادر و كشتيراني كيش با اعلام اين مطلب كه ورود اتوبوس، ميني‌بوس، وانت و كاميون به جزيره كيش ممنوع است، گفت: ورود تمام خودروهاي سواري به شرط داشتن برگه معاينه فني ورودشان به جزيره كيش بلامانع است.
رستگار عنوان داشت: صاحبان خودرو در زمان خريد و صدور بليت شناور، برگه معاينه فني خودرو را بايد به رويت فروشندگان بليت شناور برسانند.
وي بيان داشت: ظرفيت ورود روزانه خودرو از بندر لنگه 240، بندر چارك 120 و بندر آفتاب 240 دستگاه است.
رستگار اظهار داشت: همچنين هزار و 300، 2 هزار و 700 و 3 هزار و 200 مسافر در روز به ترتيب مي‌توانند از سه بندر لنگه، چارك و آفتاب به كيش منتقل شوند.
اين مسئول در ادامه گفت: به دليل محدوديت مساحت جزيره كيش مدت زمان اقامت دارندگان خودرو در جزيره كيش سه تا چهار روز است و زمان ورود و خروج در بليت‌هاي صادر شده قيد مي‌شود.
رستگار در پايان از مسافران و گردشگران خواست با مطالعه كامل قوانين و مقررات جزيره كيش به ويژه مقررات راهنمايي و رانندگي وارد كيش شوند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها