عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش

وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:09 ب.ظ

در تعطيلات نوروزي با هدف انتقال مسافران محقق مي‌شود؛
وقوع روزانه 50 سفر دريايي به وسيله شناورهاي مدرن به كيش

خبرگزاري فارس: مدير اداره بنادر و دريانوردي كيش از انجام روزانه 50 سفر دريايي از سه بندر همجوار اين جزيره به اسكله كيش با هدف انتقال گردشگران نوروزي و خودرو خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بندرعباس، محمدعلي رستگار ظهر امروز در جمع خبرنگاران به ورود بيش از 60 هزار مسافر و 6 هزار خودرو در تعطيلات نوروزي سال 89 به اين جزيره اشاره كرد و اظهار داشت: در تعطيلات نوروزي و فروردين ماه آينده نيز پيش‌بيني مي‌شود حداقل همين تعداد مسافر و خودرو وارد جزيره كيش شود.
وي در ادامه با اشاره به اينكه در ايام تعطيلات نوروزي روزانه به وسيله بيش از 50 سفر دريايي از سه بندرلنگه، چارك و آفتاب مسافران و گردشگران و خودروهاي آنان به كيش منتقل خواهند شد، افزود: شناور مرجان روزانه هشت سفر دريايي، شناور نگين هشت سفر دريايي، شناور نگين تايد شش سفر دريايي، شناور نويد دريا شش سفر دريايي و همچنين دو شناور لندينگ‌كرافت 12 سفر دريايي در مسير بندر آفتاب به كيش و بالعكس در محدوده زماني مذكور خواهند داشت.
اين مسئول با بيان اينكه بندر آفتاب سهم بسزايي در انتقال مسافران و گردشگران دريايي به جزيره كيش دارد، تصريح كرد: سعي شده است امكانات و خدمات اين بندر به مسافران و گردشگران افزايش يابد.
مدير اداره بنادر و كشتيراني كيش با اعلام اين مطلب كه ورود اتوبوس، ميني‌بوس، وانت و كاميون به جزيره كيش ممنوع است، گفت: ورود تمام خودروهاي سواري به شرط داشتن برگه معاينه فني ورودشان به جزيره كيش بلامانع است.
رستگار عنوان داشت: صاحبان خودرو در زمان خريد و صدور بليت شناور، برگه معاينه فني خودرو را بايد به رويت فروشندگان بليت شناور برسانند.
وي بيان داشت: ظرفيت ورود روزانه خودرو از بندر لنگه 240، بندر چارك 120 و بندر آفتاب 240 دستگاه است.
رستگار اظهار داشت: همچنين هزار و 300، 2 هزار و 700 و 3 هزار و 200 مسافر در روز به ترتيب مي‌توانند از سه بندر لنگه، چارك و آفتاب به كيش منتقل شوند.
اين مسئول در ادامه گفت: به دليل محدوديت مساحت جزيره كيش مدت زمان اقامت دارندگان خودرو در جزيره كيش سه تا چهار روز است و زمان ورود و خروج در بليت‌هاي صادر شده قيد مي‌شود.
رستگار در پايان از مسافران و گردشگران خواست با مطالعه كامل قوانين و مقررات جزيره كيش به ويژه مقررات راهنمايي و رانندگي وارد كيش شوند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها