عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هنوز مركز توسعه صادرات محصولات فرهنگي تاسيس نشده است

هنوز مركز توسعه صادرات محصولات فرهنگي تاسيس نشده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:09 ب.ظ

رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني:
هنوز مركز توسعه صادرات محصولات فرهنگي تاسيس نشده است

خبرگزاري فارس: رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني گفت: براي همه محصولات به جز محصولات فرهنگي مركز توسعه صادرات راه‌ا‌ندازي شده است و اين مسئله يك نقيصه است.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام حميد محمدي ظهر امروز در مراسم اختتاميه نخستين جشنواره بين‌المللي نرم‌افزارهاي قرآني كه در فرهنگسراي جوان قم برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: مركز هماهنگي، توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور برگزاركننده 22 جشنواره ملي و بين‌المللي در سال 89 است و مراسم اختتاميه تمام اين جشنواره‌ها در 17 اسفند ماه در سالن همايش‌هاي صدا و سيما برگزار مي‌شود.
وي يادآور شد: برگزاري جشنواره در زمينه توليدات نرم‌افزاري قرآني براي نخستين بار محقق شده است و بايد با ارائه برنامه‌هاي منسجم در سال آينده امكان ارائه آثار از كشورهاي مختلف را فراهم كنيم.
وي تصريح كرد: براي برگزاري موفق‌تر جشنواره در سال آينده بايد هر دو ماه يك بار نشست ملي و بين‌المللي در موضوع جشنواره برگزار شود و جمع‌بندي نشست‌ها ‌در اختيار همگان قرار گيرد تا در حوزه گفت‌وگو و ايده‌پردازي در حوزه رسانه‌‌هاي ديجتيال كار فاخر انجام دهيم.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور با اشاره به اهداف برگزاري اين جشنواره يادآور شد: اين جشنواره به منظور استفاده بهتر از روش‌ها و ابزارها در راستاي ترسيم ارزش‌هاي الهي برگزار شده است.
حجت‌الاسلام محمدي تصريح كرد: هر اندازه مضامين قرآني و الهي را در قالب‌هاي جديد ارائه دهيم به همين نسبت انسان‌‌ها را به فلسفه خلقت نزديك‌تر كرده‌ايم.
وي بيان داشت: فناوري ارتباطات و اطلاعات بهترين بستر براي جهاني شدن را فراهم مي‌سازد و اگر ملتي نتواند انديشه خود را در فضاي ديجيتال حفظ كند قطعا موضوعيت خود را به حاشيه رانده است.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور تصريح كرد: اگر فضاي موجود با برنامه مديريت نشود فرصت تبليغ جهاني دين از دست مي‌رود و موجب انزواي فرهنگ ديني خواهد شد.
حجت‌الاسلام محمدي يادآور شد: كم‌توجهي به اين امر و فقدان مديريت كارآمد انزواي تبليغ ديني و تبيين رسالت جهاني را به دنبال دارد.
وي با اشاره به توجه بزرگان و مراجع تقليد به توليدات رسانه‌اي و ديجيتال گفت: سخنراني آيت‌الله صافي گلپايگاني در مركز كامپيوتر علوم انساني نشان از نگاه و اهتمام علما و بزرگان به اين عرصه است.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور با اشاره به الزامات شكل‌گيري نهضت توليد ديجيتالي در قم گفت: اين امر براي تحقق قطب اقتدار فرهنگي براي نظام و جهان تشيع لازم است.
حجت‌الاسلام محمدي بيان داشت: امروز در جهان نگاه توأمان فرهنگي و صنعتي به نرم‌افزار شكل گرفته و رشد توليدات نيز موجب شده است كه اين صنعت براي كشور درآمدزايي داشته و سيطره فرهنگي را به دنبال داشته باشد.
وي اظهار داشت: اگر در اين نهضت به كندي حركت كنيم و عقب بمانيم، ظرفيت مخاطبان داخلي و خارجي جذب جبهه مخالف خواهد شد.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور اذعان داشت: كوتاهي در هر لحظه از حركت در حوزه ديجيتال موجب از دست دادن جامعه مخاطب مي‌شود و بنابر اين شايسته است كه در شهر قم كه در توليد انديشه جايگاه ويژه‌اي دارد در بحث ارائه محتوا به صورت نرم‌افزاري و الكترونيكي مديريت شايسته داشته ‌باشيم.
حجت‌الاسلام محمدي افزود: در كنار پرداختن به توليد آثار بايد نگاه ويژه به بحث تبليغ داشته باشيم و به بحث تاثيرگذاري آن نيز توجه كنيم.
وي با اشاره به انجام برنامه‌ريزي‌هاي مختلف براي مخاطبان توليدات نرم‌افزاري گفت: ما به توليد نرم‌افزار مشغول هستيم، بدون اينكه از انتظارات جهان مسلمان و غيرمسلمان اطلاع داشته باشيم.
وي در ادامه سخنان خود با اشاره به ايجاد و راه‌اندازي شهرك توليدات نرم‌افزاري گفت: راه‌اندازي سريع اين مركز با توجه به موقيعت فرهنگي قم ضروري است.
رئيس مركز توسعه و ترويج فعاليت‌هاي قرآني كشور خاطرنشان كرد: از بزرگترين نواقص جمهوري اسلامي در 32 سال اين است كه براي همه محصولات به جز محصولات فرهنگي مركز توسعه صادرات راه‌ا‌ندازي شد.
وي بيان داشت: جمهوري اسلامي كه نظام آن براساس فرهنگ شكل گرفته است، مركز توسعه محصولات فرهنگي ندارد و اين به آن معنا است كه محصولات توليدي در داخل كشور مي‌ماند و مي‌ميرد.
حجت‌الاسلام محمدي گفت: بايد آسيب‌ها و نقاط قوت در بحث توليدات نرم‌افزاري را يافته و با ترميم و قوت آن به پيشبرد نهايي دست يابيم.
انتهاي پيام/غ10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها