عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نخبگان به سمت كارآفريني و اشتغالزايي پيش بروند

نخبگان به سمت كارآفريني و اشتغالزايي پيش بروند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:10 ب.ظ

معاون رئيس جمهور:
نخبگان به سمت كارآفريني و اشتغالزايي پيش بروند

خبرگزاري فارس: معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با برشمردن نقش نخبگان در جامعه گفت: در حوزه كار و اشتغال از نخبگان انتظار مي‌رود تا در بخش كارآفريني فعال باشند.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، نسرين سلطانخواه بعد از ظهر امروز در آيين آغاز به كار دفتر نخبگان خراسان شمالي در تالار اجتماعات استانداري اظهار داشت: مردم ما طي 32 سال گذشته در همه جا حضور داشته و آزمون‌هاي زيادي را پشت سر گذاشتند و در سايه استقلال از اين آزمون‌ها سربلند بيرون آمدند.
وي افزود: نظام در آزمون استقلال نظامي و سياسي از تحريم‌ها سربلند بيرون آمدند و در عرصه استقلال علمي و فناوري نيز هيچ هراسي از‌ تهديدها و ارعاب نداشته است.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور با بيان اينكه دشمنان تاب و تحمل پيشرفت‌هاي نظام اسلامي را ندارند، تصريح كرد: از اين رو دشمنان ترورها را انجام مي‌دهند غافل از اينكه با اين ترورهاي فيزيكي نمي‌توانند فكر و انديشه را متوقف كنند.
وي با اشاره به اينكه براي گسترش توفيقات نيازمند تلاش و پيشرفت هستيم، افزود: اگر در فناوري‌ها پيشرفت داشته باشيم، مي‌توانيم در حوزه اقتصادي و سياسي نيز با موفقيت و قدرت بيشتري ظاهر شويم، از اين رو براي دستيابي به اين اهداف بايد بر مركب فناوري سوار شويم.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور ادامه داد: اگر مي‌خواهيم به استقلال و عزت برسيم بايد به اين ابزار مهم مجهز شويم كه مسئولان نظام به ويژه مقام معظم رهبري نيز همواره به اين موضوع توجه خاصي داشتند.
وي گفت: براي آنكه بتوانيم در اين عرصه پيشرفت و موفقيت حاصل كنيم، نيازمند آن هستيم كه افرادي بيايند و جلودار شوند و كارهاي علمي را پيش ببرند، از اين رو نخبگان در انجام اين رسالت بزرگ نقش عظيمي را به دوش دارند.
سلطانخواه بيان داشت: نخبگان هم در كسب و هم در توليد و هم در بكارگيري آن براي پيشرفت و تعالي كشور بسيار اثرگذارند.
وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب در شش سال قبل حمايت از نخبگان را به مسئولان گوشزد كردند، افزود: از اين رو اساسنامه بنياد نخبگان در دولت نهم تدوين و اين بنياد در دولت شكل مي‌گيرد تا نخبگان را زير پوشش قرار دهد.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور تاسيس بنياد نخبگان در استان‌ها را يكي از اقدامات مثبت براي حمايت از نخبگان برشمرد و اظهار داشت: به خاطر پراكنده بودن استعدادها در سطح كشور نياز به ايجاد مراكزي براي حمايت از نخبگان داشت، از اين رو اين مراكز اكنون در اكثر استان‌هاي كشور راه‌اندازي شده است.
وي با تاكيد بر اينكه فرد نخبه اثرگذاري‌اش از يك فرد عادي بيشتر است، اضافه كرد: بر همين اساس حمايت از نخبگان موجب انجام رسالت نخبگان و استفاده آن در جامعه مي‌شود و توجه خاص به نخبگان به خاطر انتظاري است كه از نخبگان مي‌رود.
سلطانخواه با اشاره به اينكه نخبگان بايد نقش جلوداري خود را ايفا كنند، اظهار داشت: در حوزه كار و اشتغال هم از نخبگان انتظار مي‌رود تا در بخش كارآفريني فعال بوده تا از غبن اختراعات بتوانند هم براي خود و هم براي ساير افراد ايجاد شغل كنند.
وي همچنين با اشاره به اينكه خراسان شمالي خواستگاه فضلاي زيادي بوده است، گفت: امروز هم اين استان مي‌تواند جايگاه علمي خودش را هر چه بيشتر پيدا كند.
معاون علمي و فناوري رئيس جمهور خاطرنشان كرد: اين استان به نسبت جمعيت و امكانات، از استعدادها و قابليت‌هاي خوبي در حوزه نخبگان برخوردار است كه اميد مي‌رود با راه‌اندازي دفتر نخبگان خراسان شمالي و با استفاده از ظرفيت‌هاي صنايع، مديران و پشتيباني اين دفتر شاهد رشد بيش از پيش نخبگان استان در عرصه‌ها علمي و فناوري باشيم.
‌در اين آيين حميد حاتمي به عنوان سرپرست دفتر نخبگان خراسان شمالي به حاضران معرفي شد.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها