عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حرفه‌اي شدن ورزش در پول خلاصه نمي‌شود

حرفه‌اي شدن ورزش در پول خلاصه نمي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:10 ب.ظ

امام جمعه شهر خدابنده:
حرفه‌اي شدن ورزش در پول خلاصه نمي‌شود

خبرگزاري فارس: امام جمعه شهر خدابنده گفت: حرفه‌اي شدن يك ضرورت براي ورزش و رشد و تعالي آن است اما حرفه‌اي شدن به معناي پول گرفتن نيست.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت الاسلام علي طهماسبي ظهر امروز در نخستين همايش ارتقا فرهنگ ديني در ورزش كه در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي قم برگزار شده بود، اظهار داشت: در ورزش سلسله آسيب‌هايي وجود دارد كه اين بخش را در معرض خطر قرار داده است.
وي حرفه‌اي شدن ورزش در ايران را يكي از اين آسيب‌ها برشمرد و گفت: حرفه‌اي شدن يك ضرورت براي ورزش و رشد و تعالي آن است، اما حرفه‌اي شدن به معناي پول گرفتن نيست.
امام جمعه شهر خدابنده با اشاره به بازي ذوب آهن و صنعت نفت آبادان در هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال گفت: اين بازي نشان داد كه فوتباليست‌هاي ما حرفه‌اي شدن فوتبال را در پول گرفتن براي توپ زدن مي‌دانند و همين مسئله تضعيف غيرت و روحيه جوانمردي را به دنبال دارد.
وي در ادامه به راهكار مقابله با اين آسيب اشاره كرد و گفت: تعيين مديران و سرپرستان تيم‌ها از بين چهره‌هاي متدين و ورزشكار، برگزاري كلاس‌هاي عقيدتي براي ورزشكاران، ارزيابي‌هاي فرهنگي و مذهبي در كنار ارزيابي فني، ارزش دادن به مربيان با دانش فني بالا و تربيت صحيح ورزشكاران از جمله راه‌حل‌هاي موجود در اين زمينه است.
طهماسبي به كارگيري مربيان خارجي را از ديگر آسيب‌هاي ورزش دانست و گفت: حضور مربيان خارجي در تيم‌هاي ورزشي سبب بي تفاوتي ورزشكاران به اعتقادات ديني مي‌شود.
وي ناتوي فرهنگي غرب، فقدان برنامه منسجم و كارشناسانه براي اسلامي‌سازي محيط‌هاي ورزشي و ورزشكاران، تبليغات پيرامون زمين و پيراهن‌هاي ورزشي، فقدان برنامه مدون اخلاقي ديني، تفكر خطرناك جدايي دين از ورزش و... را از ديگر آسيب‌هايي دانست كه ورزش ما را تهديد مي‌كند.
مدير حوزه علميه خدابنده و رئيس هيئت كشتي اين شهر همچنين گفت: واگذاري اماكن ورزشي به بخش خصوصي يكي ديگر از آسيب‌هاي اين حوزه است كه كاهش رغبت مردم به ورزش را درپي داشته و مانع همگاني شدن آن مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها