عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

افزايش 200 درصدي ‌كانون‌هاي فرهنگي مساجد‌

افزايش 200 درصدي ‌كانون‌هاي فرهنگي مساجد‌
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:11 ب.ظ

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان خبر داد:
افزايش 200 درصدي ‌كانون‌هاي فرهنگي مساجد‌

خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان گفت: در طول خدمت دولت نهم و دهم تعداد كانون‌هاي فرهنگي مساجد استان زنجان بيش از 200 درصد رشد يافته است.

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان، علي اسماعيل‌پور ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تا سال 84 تعداد كانون‌هاي فرهنگي استان 42 باب بود كه با تلاش‌هاي دولت نهم و دهم اين تعداد به 168 كانون ارتقا‌ يافته است.
وي با بيان اينكه طبق برنامه پنجم توسعه بايد تا پايان برنامه به ازاي هر چهار مسجد يك كانون فرهنگي ايجاد شود، افزود: با توجه به اينكه در حال حاضر يك‌هزار و 500 مسجد در استان زنجان وجود دارد، كه بايد حدود 400 باب كانون تا پايان برنامه پنجم توسعه ايجاد شود.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان خاطر‌نشان كرد: با وجود 168 كانون در استان بايد اين به تعداد دو برابر افزايش يابد.
وي در ادامه توسعه فعاليت‌هاي كانون‌هاي مساجد را در روستاها از رويكردها و اهداف اصلي دولت خواند و بيان داشت: با توجه به اينكه نيمي از جمعيت استان در روستاها زندگي مي‌كنند توجه به برنامه‌ها و فعاليت‌هاي كانون‌هاي مساجد در روستاها مورد توجه و تاكيد قرار گيرد.
اسماعيل‌پور با اشاره به وجود ظرفيت‌هاي موجود در روستاها عنوان داشت: در حال حاظر دبيرخانه كانون‌هاي مساجد استان زنجان در حال پيگيري مكانيزم توسعه اين فعاليت‌ها و ظرفيت‌ها در روستاها است.
وي تصريح كرد: تفاوت اصلي بين مجتمع‌هاي فرهنگي و كانون‌هاي مساجد در اين است كه كانون‌هاي مساجد در دل روستاها قرار دارد و اعضاي آن بدون هيچ چشمداشتي در راستاي اهداف نظام، انقلاب و اسلام فعاليت مي‌كنند.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان افزود: با وجود اينكه مجتمع‌هاي فرهنگي فقط در شهرها فعاليت مي‌كنند، كانون‌هاي فرهنگي مساجد در حوزه روستايي و شهري تلاش مي‌كنند.
وي به جنگ نرم دشمنان اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به گستردگي ميدان جنگ نرم و اينكه جوانان از اهداف اصلي اين ميدان به شمار مي‌رود برنامه‌هاي كانون‌ها گامي موثر در راستاي مقابله با اين جنگ است.
اسماعيل‌پور افزود: بايد با برنامه‌ريزي‌هاي مناسب و كار آمد بتوانيم با استفاده از آموزه‌هاي ديني و قرآني ضريب مقابله افراد را در راستاي جنگ نرم ارتقا دهيم.
وي يكي ديگر از برنامه‌هاي كانون‌هاي مساجد را تحكيم خانواده خواند و بيان داشت: سست‌سازي و بي‌ثبات كردن پايه‌هاي خانواده‌ها از اهداف و برنامه‌هاي جنگ نرم است.
وي با اشاره به اينكه همان طور كه سلامت بدن در گرو سلامت تك‌تك سلول‌هاي بدن است، خاطر‌نشان كرد: خانواده‌ها نيز سلول‌هاي جامعه را تشكيل مي‌دهند كه سلامت هر كدام در سلامت جامعه موثر است.
مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان زنجان ارتقاي بصيرت افراد به ويژه جوانان را از ديگر رويكردهاي فعاليت‌هاي كانون‌هاي فرهنگي اعلام كرد و افزود: با توجه به مطالعات انجام شده در فتنه سال گذشته هر جا مسجدي و كانون مساجدي بود و فعاليت مي‌كرد آن نقطه از شعله‌هاي فتنه در امان ماده بود.
وي در پايان به دور سوم سفر رياست جمهوري و مصوبات آن در حوزه كانون‌هاي فرهنگي اشاره كرد و عنوان داشت: در دور سوم سفر رياست جمهوري به استان زنجان براي سال‌هاي 89 و 90 اعتباري بالغ بر 200 ميليون تومان در راستاي انجام كارهاي فرهنگي در كانون‌هاي مساجد استان زنجان به تصويب رسيد.
اسماعيل‌پور خاطر‌نشان كرد: در حال حاضر مسئولان دبير‌خانه كانون فرهنگي مساجد استان براي اخذ اين ميزان اعتبار پيگيري‌هاي لازم را انجام مي‌دهند تا پايان سال مالي 89 اين اعتبار اخذ و در اختيار كانون‌هاي مساجد استان قرار گيرد.
وي از انجام تفاهمنامه بين استانداري و دبير خانه مساجد استان خبر داد و اظهار داشت: به منظور توسعه فعاليت‌هاي كمي و كيفي كانون‌هاي مساجد مقرر شده است در طول دو سال 90 و 91 اعتباري بالغ بر 700 ميليون تومان از سوي استانداري و 300 ميليون تومان از سوي ستاد عالي كانون‌هاي مساجد در اختيار كانون‌هاي مساجد استان قرار گيرد.
انتهاي پيام/ج10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها