عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تنها 6 درصد مردم ايران ورزش مي‌كنند

تنها 6 درصد مردم ايران ورزش مي‌كنند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:11 ب.ظ

مشاور رئيس سازمان تربيت بدني:
تنها 6 درصد مردم ايران ورزش مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مشاور رئيس سازمان تربيت بدني گفت: در حالي كه آمار ورزش در سوئد 51 درصد است، اما در ايران فقط حدود شش درصد مردم ورزش مي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمدعلي قره ظهر امروز در نخستين همايش ارتقاي فرهنگ ديني در ورزش كه در سالن همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي برگزار شد، اظهار داشت: ورزش در كشور ما تنها يك راه نرفته نيست، بلكه در 100 سال گذشته مردم ايران به وسيله ورزش ساكن شدند و در اين زمينه همه بايد پاسخگو و جبران كننده باشند.
وي با بيان اينكه ورزش يكي از مقتضيات دنياي امروز و پديده جديد فرهنگي است، گفت: ورزش نوعي شادي جمعي مورد نياز مردم است كه ما به آن پاسخ نمي‌دهيم.
مشاور رئيس سازمان تربيت بدني با اشاره به نقش ورزش در زندگي انسان و موفقيت بشر ابراز داشت: ما برنامه‌اي براي تفريحات حلال خود و مردم نداريم.
وي ادامه داد: ورزش زبان مشترك جوانان جهان است كه نياز به ترجمه ندارد و به همين دليل حوزويان بايد ورزش را به عنوان زبان جديد پيدا كرده، آموخته و ابعاد مختلف آن را موشكافي كنند و از آن به عنوان واسط خود با دنيا استفاده كنند.
مديركل تربيت بدني دانشگاه‌هاي پيام نور با تاكيد بر اينكه جدايي دين از سياست، حوزه از دانشگاه و روح از جسم حيله‌هاي جديد استكبار در ايجاد تفرقه ميان مردم است، گفت: اين همايش مي‌تواند به تقويت روح و جسم و خنثي شدن نقشه دشمنان بيانجامد.
وي ادامه داد: بين روح و جسم ارتباط مستقيمي وجود دارد و معتقدم خداوند انسان را تنها براي ورزش كردن آفريده است و به همين دليل دنيا به وسيله ورزش انسان را در بدن خود زنداني مي‌كند.
قره خاطرنشان كرد: حوزه‌هاي علميه مظهر ايمان، بركت، نعمت و حركت انقلاب اسلامي بوده و نقش موثري در جذب مردم دارند.
وي با ارائه آماري از ورزش در ايران و اروپا گفت: بر اساس آمار به دست آمده، در ايران تنها 5.92 درصد مردم ورزش مي‌كنند در حالي كه در سوئد 51 درصد مردم ورزش مي‌كنند و كمترين فساد اداري هم متعلق به اين كشور است.
مشاور رئيس سازمان تربيت بدني تصريح كرد: ورزش بسياري از ناهنجاري‌ها را جبران مي‌كند و حوزه بايد از اين تاثيرگذاري خود در تربيت مردم و تشويق آنها به سوي ورزش استفاده كند.
وي خواستار استفاده از اساتيد حوزه در راهنمايي دانشجويان در تدوين پايان‌نامه‌ها شد و گفت: بيش از 95 درصد رساله‌هايي كه در زمينه ورزش انجام شده است، هيچ گره‌اي از مشكلات جامعه را حل نكرده و در كتابخانه‌ها خاك مي‌خورد.
قره در ادامه بيان كرد: بايد بين طلاب و حوزويان براي ورزش انگيزه ايجاد كرده و سطح سلامت آنان را ارتقا دهيم.
مشاور رئيس سازمان تربيت بدني تاكيد كرد: حوزه‌ها در زمينه ورزش بايد راه نو، حركت نو و نگرشي نو را آغاز كنند.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها