عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پژوهشگر واقعي منتظر جشنواره و همايش نيست

پژوهشگر واقعي منتظر جشنواره و همايش نيست
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:11 ب.ظ

معاون پژوهش مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران:
پژوهشگر واقعي منتظر جشنواره و همايش نيست

خبرگزاري فارس: معاون پژوهش مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران گفت: يك پژوهشگر هيچ‌گاه منتظر جشنواره و مراسم نمي‌ماند و به استعدادهاي خود تكيه مي‌كند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، محمود خالقي ظهر امروز در سومين جشنواره علامه حلي كه در مجمع جهاني اهل بيت برگزار شد، اظهار داشت: دو عامل در موفقيت انسان‌ها در زندگي فردي و اجتماعي دخالت دارد كه يكي خدا‌محوري و ديگري خود‌باروي است.
وي تصريح كرد: انسان بايد همه كمالات را از خداوند بداند و براي رسيدن به كمال به سوي كمال مطلق حركت كند، آنگاه عزت، قدرت، علم و حكمت و تمام خوبي را از ذات الهي مي‌داند.
معاون پژوهش مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران عنوان داشت: انسان جانشين خداوند بر روي زمين است و اگر استعدادهاي خود را بارور كند به عنوان جانشين خداوند بسياري از كارها را مي‌تواند انجام دهد.
وي با اشاره به اينكه بخشي از اين دو عامل به پژوهشگران و مسئولان اين امر باز مي‌گردد، خاطر‌نشان كرد: اگر پژوهش و پژوهشگري در كشور بارور شود، استعدادهايي كه خداوند به ما داده است بارور مي‌شود.
خالقي گفت: يك پژوهشگر هيچ‌گاه منتظر جشنواره و مراسم نمي‌ماند، بلكه به استعدادهاي خود تكيه مي‌كند و با برنامه‌ريزي خودش به تحقيق و پژوهش ادامه مي‌دهد و خود را با توقف جشنواره و مسابقه متوقف نمي‌كند.
وي با بيان اينكه اگر كسي خودباوري را پذيرفته باشد از كمبودها و مشكلات هراسي ندارد، ابراز داشت: كمبود منابع علمي و كتابخانه‌اي و دسترسي نداشتن به اساتيد موجب نمي‌شود تا محقق نااميد شود، بلكه تمام توان خود را به كار مي‌بندد و از توانمندي‌هاي شخصي خود استفاده مي‌كند.
معاون پژوهش مركز مديريت حوزه‌هاي علميه خواهران با اشاره به سخنان مقام معظم رهبري در سفر اخيرشان به استان قم عنوان داشت: ايشان در سخنان خود بر خدا محوري و خود باوري تاكيد داشتند.
وي خاطر‌نشان كرد: مقام معظم رهبري به مسئولان حوزه فرمودند تا نقشه راه را ترسيم كرده و براي رسيدن به نقطه مطلوب و مورد نظر تلاش كنند.
انتهاي پيام/ج20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها