عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قوه قضائيه نگاه ويژه‌اي به دستگاه قضا در بوشهر داشته باشد

قوه قضائيه نگاه ويژه‌اي به دستگاه قضا در بوشهر داشته باشد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:12 ب.ظ

رئيس كل دادگستري استان بوشهر:
قوه قضائيه نگاه ويژه‌اي به دستگاه قضا در بوشهر داشته باشد

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري استان بوشهر گفت: استان بوشهر استاني استراتژيك بوده و قوه قضائيه بايد نگاه ويژه‌اي به سازمان قضايي استان داشته باشد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بوشهر، حيدر بحراني ظهر امروز در نشست شوراي قضايي استان بوشهر اظهار داشت: وجود صنايع نفت و گاز، شيلات، پارس‌هاي شمالي و جنوبي، 100 هزار هكتار اراضي مستعد نفتي، پايانه نفتي خارك، نيروگاه اتمي و برخورداري از 650 كيلومتر مرز آبي موجب شده تا استان بوشهر به عنوان يك استان مهم و استراتژيك براي كشور محسوب شود.
وي با اشاره به تاريخچه استعمار ستيزي در بوشهر ابراز داشت: اين استان محلي براي پرورش بزرگاني همچون شهيد رئيسعلي دلواري و عالم گرانقدري چون آيت‌الله بلادي بوده كه رساله‌هاي وي هنوز هم استفاده مي‌شود.
رئيس كل دادگستري استان بوشهر در ارتباط با موقعيت‌هاي اقتصادي استان بوشهر افزود: هم اكنون استان بوشهر به عنوان پايتخت انرژي كشور محسوب شده و بزرگ‌ترين و متراكم‌ترين صنايع نفتي جهان در اين استان واقع شده است.
بحراني با اشاره به گسترش پارس‌هاي شمالي و جنوبي در استان اظهار داشت: هم اكنون تعداد پنج حوزه قضايي در مناطق پارس شمالي و جنوبي مستقر است.
وي با بيان اينكه در آينده‌اي نزديك يك سوم درآمد كشور از استان بوشهر تأمين مي‌شود، ابراز داشت: با توجه به موقعيت‌هاي بسيار مهمي كه استان بوشهر از آن برخوردار است پس نگاه‌ها به اين استان نيز بايد ويژه و استراتژيك باشد.
بحراني ادامه داد: با تمام ظرفيت‌هايي كه استان بوشهر دارد اين استان در برخي موارد عقب ماندگي‌هايي داشته كه به هيچ عنوان قابل قياس با استان‌هاي برخوردار نيست.
رئيس كل دادگستري استان با اشاره به مصوبات سفرهاي اول و دوم هيئت دولت افزود: برخي از اين مصوبات اجرا شده و برخي نيز در حال اجراست اما به دليل عقب ماندگي‌هاي استان، مصوبات اجرا شده اين سفرها به چشم نمي‌آيد.
بحراني با بيان اينكه قوه قضائيه بايد نگاه ويژه‌اي به سازمان قضايي استان داشته باشد ابراز داشت: اين نگاه‌ها بايد هم شامل بخش‌هاي اداري سازمان شود و هم پرداخت‌ها تا انگيزه لازم براي كاركناني كه در سازمان استخدام مي‌شوند ايجاد شود.
اين مقام مسئول با اشاره به انتقال برخي از كاركنان باتجربه قضايي استان به ساير استان‌ها افزود: به دليل كم بضاعتي استان در برخي بخش‌ها، بسياري از كاركنان باتجربه بخش قضايي استان پس از شش تا هفت سال كاركرد تقاضا مي‌كنند به ساير استان‌ها منتقل شوند.
وي با بيان اينكه انتقال حق طبيعي كاركنان قضايي استان بوشهر است اظهار داشت: اگر بخواهيم جلوي انتقال اين عزيزان را بگيريم به خانواده‌هاي آنان ظلم كرديم.
وي ادامه داد: اگر قرار است در استان نيروي باتجربه داشته باشيم بايد براي تامين تسهيلات آنان اقدام كنيم.
بحراني با بيان اينكه گاهي اوقات قضات ما تا ساعت 12 شب در حال صدور احكام هستند ابراز داشت: نياز است امكانات اجتماعي كه در شهرستان‌هاي ديگر وجود دارد در استان بوشهر نيز افزايش يافته تا خانواده‌هاي اين عزيزان در رضايت كامل در شهرستان‌هاي استان زندگي كنند.
وي در ارتباط با وضعيت قضايي استان با بيان اينكه تعداد شعبات فعال دادسراهاي استان 26 شعبه است، گفت: استان بوشهر داراي 15 حوزه قضايي، شش دادگاه، 9 دادگستري، 187 پست مصوب قضايي كه 80 پست آن بلاتصدي است، است.
بحراني همچنين تعداد پست‌هاي مصوب اداري را يك هزار و 12 پست دانست كه 586 پست آن بلاتصدي و 426 پست آن فعال است.
انتهاي پيام/صا10/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها