عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پروژه باران‌زا را در فارس اجرا كرديم

پروژه باران‌زا را در فارس اجرا كرديم
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:12 ب.ظ

وزير نيرو:
پروژه باران‌زا را در فارس اجرا كرديم

خبرگزاري فارس: وزير نيرو گفت: يكي از پروژه‌هاي باران‌زا را در استان فارس اجرا كرديم.

به گزارش خبرگزاري فارس از كازرون، مجيد نامجو بعد از ظهر امروز در مراسم آغاز عمليات اجرايي سد مخزني نرگسي شهرستان كازرون با اشاره به موضوع اقتصاد آب و عملياتي كردن موضوعات در اين راستا اظهار داشت: تا زماني كه چرخه اقتصاد در آب درست نشود نمي‌توان به خوبي از ظرفيت آبي كشور استفاده كرد.
وي با تاكيد بر نگاه حوزه‌اي به آب افزود: بايد نگاهي حجمي نيز به آب داشته باشيم و از نظر نگاه مديريتي در مورد آب ارگان‌هاي مختلفي فعاليت مي‌كنند كه نياز به مديريت كلان دارد.
نامجو اضافه كرد: تعرفه‌ها بايد در نقطه تعادل قرار گيرند كه ردپاي آن در قانون هدفمندي يارانه‌ها ديده شده است.
وي با بيان اينكه در سال 90 پيش‌بيني كرده‌ايم تا از بهره‌وري كردن منابع و فروش اوراق مشاركت پول پروژه‌ها را بپردازيم تصريح كرد: استان فارس يكي از استان‌هاي بزرگ كشور است و بايد از پتانسيل آبي آن در خدمت‌رساني به مردم آن استفاده شود.
وزير نيرو با تاكيد بر مهار منابع آبي استان فارس بيان داشت: يكي از پروژه‌هاي باران‌زا را در استان فارس اجرا كرده‌ايم.
در ادامه اين مراسم استاندار فارس احداث سد نرگسي را نقطه عطفي در توسعه اين منطقه دانست و گفت: يكي از معضلات اساسي در استان فارس بحث تامين آب به ويژه آب كشاورزي است.
روح‌الله احمدزاده كرماني با بيان اينكه بالغ بر 850 هزار هكتار از اراضي كشاورزي در دست آبياري در استان فارس داريم ابراز داشت: 71 هزار حلقه چاه شامل 30 هزار حلقه برقي و 41 هزار حلقه ديزلي در اين استان داريم كه موجب به تاراج رفتن آب زيرسطحي شده است.
بر اساس گزارش خبرنگار فارس، سد نرگسي در 45 كيلومتري جنوب شرقي شهرستان كازرون و 60 كيلومتري جنوب غربي شيراز بر روي رودخانه جره (شيرين) در حوالي روستاي نرگسي بخش جره و بالاده شهرستان كازرون در حال اجرا است كه كارفرماي اين پروژه وزارت نيرو، شركت سهامي آب منطقه‌اي فارس، مشاور آن مهندسين مشاور تماوان و پيمانكار آن نيز موسسه فجر قرب كربلا از قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا است.
انتهاي پيام/ي20/ع

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها