عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

ديدار سفير ايران در بيروت با رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس

ديدار سفير ايران در بيروت با رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:44 ب.ظ

غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان با اسقف جورج خضر رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس در جبل لبنان، ديدار و در خصوص همزيستي اديان و مذاهب مختلف اسلامي و مسيحي و همچنين مسائل منطقه‌اي و روابط دو جانبه ايران و لبنان گفت‌وگو كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جورج خضر با اشاره به روابط خوب تاريخي بين طوائف مختلف مسيحي و مسلمان در منطقه و لبنان در ايام قديم، ريشه مشكلات طائفه‌اي را ورود قدرت‌هاي استعماري در منطقه دانست.

رييس طائفه روم ارتدكس جبل لبنان، ضمن تقدير از نقش مقاومت در مبارزه با رژيم صهيونيستي و بازگرداندن اراضي اشتغال شده به لبنان گفت: آنچه مقاومت را از ارتش متفاوت مي‌سازد، داشتن روحيه حماسي و معنوي در دفاع از كشور است و جوانان مقاومت به همه ثابت كردند كه مي‌توانند با داشتن چنين روحيه‌اي از كشور دفاع كنند.

وي خيزش‌هاي اخير مردمي در كشورهاي عربي را حركتي حقيقي و منبعث از اعتقاد قلبي مردم به خصوص جوانان در مبارزه با ظلم و طغيان دانست.

سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز در اين ديدار ضمن تشريح اهداف و سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان، پيام و رسالت انقلاب اسلامي ايران را رسالتي جهاني در دفاع از حق و عدالت و مبتني بر اصول و معيارهاي ديني و تعاليم آسماني دانست.

ركن‌آبادي از مواضع اسقف جورج خضر در حمايت از قضاياي عادلانه و اصحاب حق به خصوص مواضع شرافتمندانه وي در دفاع از مقاومت تقدير كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها