عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ديدار سفير ايران در بيروت با رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس

ديدار سفير ايران در بيروت با رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:44 ب.ظ

غضنفر ركن‌آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان با اسقف جورج خضر رييس كليساي طائفه مسيحي روم ارتدكس در جبل لبنان، ديدار و در خصوص همزيستي اديان و مذاهب مختلف اسلامي و مسيحي و همچنين مسائل منطقه‌اي و روابط دو جانبه ايران و لبنان گفت‌وگو كرد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جورج خضر با اشاره به روابط خوب تاريخي بين طوائف مختلف مسيحي و مسلمان در منطقه و لبنان در ايام قديم، ريشه مشكلات طائفه‌اي را ورود قدرت‌هاي استعماري در منطقه دانست.

رييس طائفه روم ارتدكس جبل لبنان، ضمن تقدير از نقش مقاومت در مبارزه با رژيم صهيونيستي و بازگرداندن اراضي اشتغال شده به لبنان گفت: آنچه مقاومت را از ارتش متفاوت مي‌سازد، داشتن روحيه حماسي و معنوي در دفاع از كشور است و جوانان مقاومت به همه ثابت كردند كه مي‌توانند با داشتن چنين روحيه‌اي از كشور دفاع كنند.

وي خيزش‌هاي اخير مردمي در كشورهاي عربي را حركتي حقيقي و منبعث از اعتقاد قلبي مردم به خصوص جوانان در مبارزه با ظلم و طغيان دانست.

سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز در اين ديدار ضمن تشريح اهداف و سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان، پيام و رسالت انقلاب اسلامي ايران را رسالتي جهاني در دفاع از حق و عدالت و مبتني بر اصول و معيارهاي ديني و تعاليم آسماني دانست.

ركن‌آبادي از مواضع اسقف جورج خضر در حمايت از قضاياي عادلانه و اصحاب حق به خصوص مواضع شرافتمندانه وي در دفاع از مقاومت تقدير كرد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها