عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

سعيدلو:/‌ يك درصد در لايحه بودجه ‌٩٠ قرار داده شده است

سعيدلو:/‌ يك درصد در لايحه بودجه ‌٩٠ قرار داده شده است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:47 ب.ظ

علي سعيدلو در مورد مسائل مختلفي همچون صهيونيستي بودن آرم المپيك 2012 لندن، آخرين وضعيت وزارت ورزش، موضوع يك درصد بودجه و بحث بخشش بازيكنان خاطي فوتبال سخن گفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، معاون رييس جمهور و رييس سازمان تربيت بدني در نشست مجمع فدراسيون وزنه برداري با اشاره به قدم‌هاي مثبت برداشته شده در سال‌هاي اخير خاطر نشان كرد: ما نسبت به گذشته قدم هاي خوبي برداشته‌ايم. در دولت‌هاي نهم و دهم تلاش كرده‌ايم تا به ورزش خدمت بيشتري كنيم به عنوان نمونه در دهه فجر امسال 140 ميليارد تومان پروژه افتتاح كرديم و به جرات مي گويم در دولت‌هاي نهم و دهم تنها سازمان تربيت بدني به غير از بخش خصوصي و ارگان‌هاي ديگر به اندازه 50 سال گذشته زيرساخت بوجود آورده است. اين‌ها در پيشگاه ملت بزرگ ايران چيزي نيست و هنوز هم كمبودهايي در ورزش وجود دارد.

وي ادامه داد:‌ در گذشته بحث عدالت محوري كمتر مورد توجه قرار گرفته و ما سعي كرده‌ايم با اين اعتقاد كار كنيم، البته به غير از زيرساخت‌ها همچون بخش هاي هيات‌ها كمك‌هاي زيادي كرده‌ايم.

**برويد و يك درصدها را در استان‌هايتان بگيريد

سعيدلو در ادامه به همه هيات‌هاي ورزشي گفت: موضوع يك درصد مصوبه دولت است و شما بايد برويد و اين يك درصد را در استان‌هايتان از استانداري و اداره كل تربيت بدني مطالبه كنيد. من دراين زمينه تمركز را برداشته‌ام و مي‌خواهم كه همه استان‌ها در اين زمينه فعال باشند و اين يك قانون است و قطعي است و شما بايد برويد از مديران بخواهيد، هر كس هم كه اين كار را انجام ندهد خلاف كرده، موضوع يك درصد اولين موردي بود كه مقام معظم رهبري آن را تاييد كردند. رييس جمهور هم امروز به من گفت كه يك درصد را در لايحه بودجه سال آينده قرار داده و گفت كه هر كس بخواهد تخلف كند با او برخورد مي‌كنيم، اين هم يك عيدي است كه ما مي‌خواستيم به هيات‌هاي ورزشي بدهيم.

**آمدم تا از مجمع‌ها سركشي كنم

به گزارش ايسنا،‌ علي سعيدلو پس از مجمع انتخاباتي و گرفتن عكس يادگاري با اعضاي مجمع فدراسيون وزنه‌برداري در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين سوال كه چطور شده كه پس از يك و سال نيم حضور در راس ورزش براي اولين بار در مجمع يك فدراسيون شركت كرديد؟ پاسخ داد: مگر از ما كار غير معمول بر نمي‌آيد؟ حتما نبايد كه ما كار معمولي بكنيم. من مي‌دانم كه دوستان در فدراسيون‌ها زحمت زيادي مي‌كشند، وقتي به سازمان تربيت بدني آمدم 24 فدراسيون سرپرست داشتند كه برخي از آن‌ها دو سال بود سرپرست بودند، ما سعي كرديم كه فدراسيون‌ها را نظام‌مند كنيم و در انتخاب آن‌ها دقت داشته باشيم و آن‌ها را ساماندهي كنيم، طبق روال هم اين كار را انجام داديم و به شكل معقولي تا به حال پيش رفته است، تاكنون نيز با توجه به اين كه مشغله ما زياد بود فرصت نبود كه در مجمع‌ها شركت كنيم. امروز وقت داشتم و آمدم تا در مجمع فدراسيون وزنه برداري خودم حضور داشته باشم، البته ما قصد داريم اساسنامه فدراسيون‌ها را اصلاح كنيم و بايد از فرصت‌هاي بوجود آمده در ورزش استفاده كنيم. به عنوان نمونه همين فدراسيون وزنه برداري را نگاه كنيد، وقتي مديريت آن را به رضازاده سپرديم دچار بحران‌هاي فراواني بود اما با تغيير مديريت و اصلاح كار و پشتيباني شما ديديد چه نتايج خوبي در مسابقه‌هاي تركيه و چين گرفتند.

**سازمان به تناسب رشته‌ها پول مي‌دهد

رييس سازمان تربيت بدني در پاسخ به سوال يكي از خبرنگاران درباره تناسب اختصاص بودجه به فوتبال و رشته‌هاي ديگر نيز اظهار كرد:‌ معمولا دوستان مسائل مختلفي را در مجمع‌ها مطرح مي‌كنند كه بيشتر آن‌ها مسائلي مالي است. حق هم دارند و با توجه به سرعت پيشرفتي كه ما در حوزه‌هاي مختلف داريم آن‌ها مي‌خواهند همين سرعت را در ورزش داشته باشيم. اما با توجه به اين كه در گذشته كمتر به ورزش توجه مي‌شده ما مشكلات زيادي داريم اما خوشبختانه امروز با اجراي يك درصد بودجه دستگاه‌هاي مختلف ورزش نيز مي‌تواند رشد كند. با اين روال به نظر من ورزش مي‌تواند نفش بكشد. ما به تناسب استقبال مردمي و گستردگي رشته‌ ورزشي به آن‌ها پول مي‌دهيم. فوتبال هم اعتبار خاص خود را دارد. اما من مي‌توانم بگويم كه ما به صورت عادلانه بودجه را توزيع مي‌كنيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها