عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

معاون سازمان حفاظت محيط زيست: طرح جامع مديريت حريق در جنگل‌ها اجرا مي‌شود

معاون سازمان حفاظت محيط زيست: طرح جامع مديريت حريق در جنگل‌ها اجرا مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:51 ب.ظ

معاون سازمان حفاظت محيط زيست در همايش ملي دو سالانه انجمن متخصصان محيط زيست ايران واحد علوم و تحقيقات گفت: اجراي هدفمند کردن يارانه ها در كاهش مصرف انرژي تاثير بسزايي داشته است.

به گزارش سرويس «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر علي محمد شاعري در هشتمين همايش ملي دو سالانه انجمن متخصصان محيط زيست ايران با عنوان «محيط زيست، الگوهاي توسعه پايدار و رهيافت ها» و نيز ششمين جشنواره توسعه سبز گفت: توسعه پايدار بيش از آنچه که خاستگاه قبلي و وارداتي در کشور باشد مربوط به فرهنگ ما مسلمانان است.

وي افزود: 19 ماده در بند پنجم توسعه براي حفظ محيط زيست و حفاظت از منابع و اجراي موازين محيط زيست تأکيد شد که که علاوه بر آن در سند چشم‌اندازي که به مجمع تشخيص مصلحت نظام از سوي مقام معظم رهبري ابلاغ شده به محيط زيست مطلوب و بهداشت جامعه تأکيد فراوان شده است.

وي ياد آور شد: اجراي هدفمندكردن يارانه‌ها در كاهش مصرف انرژي تاثير بسزايي داشته است.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: سازمان در دوره جديد سعي كرده است كه سند ملي محيط زيست را تدوين و به شوراي عالي انقلاب فرهنگي ارائه دهد، در اين سند در 30 موضوع درباره محيط زيست و شاخص‌هاي زيست محيطي تعريف شده است، اين سند بزودي به عنوان سند پشتيبان و راهبردي در حفظ محيط زيست ارائه خواهد شد.

وي با بيان اينكه اميدواريم اين سند از سال آينده مبناي برنامه‌هاي زيست محيطي باشد، خاطر نشان كرد: همه استان‌ها نيز بايد تا پايان امسال، سند محيط زيست استاني را تدوين كنند.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست در رابطه با اجراي سند استاني حفظ محيط زيست از سال 90 عنوان كرد: سند ملي محيط‌زيست مي تواند به عنوان سند پشتيبان براي سازمان‌ها باشد. همچنين تا پايان سال 89 سند استاني حفظ محيط ‌زيست به تصويب خواهد رسيد.

شاعري اضافه كرد: براساس اين سند همه دستگاه‌ها مکلفند تا تکاليف خود را مطابق با شاخص‌هاي تعيين شده انجام دهند.

به گزارش ايسنا، وي عنوان کرد: از سال 90 استان‌ها حرکت‌شان براساس اين اسناد و برنامه‌اي در چارچوب مقررات محيط زيست خواهد بود.

شاعري اظهار داشت: چالش‌هايي که در ارتباط با محيط زيست پيش روي ماست، اگر دانشگاهيان به خصوص انجمن متخصصان محيط‌زيست تلاش کنند و سازمان محيط زيست را در جهت دستيابي به شاخص‌هاي پايداري محيط زيست، تخصيص منابع، قانونگذاري، اجراي پروژه‌هاي اقتصادي و اجتماعي کمک کنند، رسيدن به آرمان‌هاي توسعه پايدار کار چندان سختي نخواهد بود.

وي ادامه داد: آمايش سرزمين مطابق با سند توسعه محيط زيست استان‌ها، کاهش آلودگي، اجراي طرح جامع مديريت حريق در جنگل‌ها از جمله مواردي است که به آن توجه ويژه‌اي داريم.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست خاطرنشان کرد: 90 درصد سهم آلاينده‌ها مربوط به خودروهاست. ما همه سازمان‌ها را موظف به اعمال ضوابط استاندار کرده‌ايم.

وي عنوان کرد: تا اوايل تابستان سال آينده سوخت يورو پنج در تهران عرضه خواهد شد. براي اجراي اين امر نياز به همکاري داريم و بايد از مجلس بخواهيم که چه کمکي مي‌تواند به ما کند چرا که جنس کار محيط زيست، مشارکتي است.

به گزارس ايسنا، شاعري اظهار داشت: سازمان عزم خود را جزم کرد تا استانداردها را اعمال کند اما استانداردها ضعيف تصويب و اجرا شده است. دولت نهم از ابتدا عزم جزم کرده تا خودروهاي فرسوده را جمع کند. تا به امروز 925 هزار خودرو فرسوده جمع‌آوري شده است.

وي ادامه داد: فراکسيون محيط زيست مجلس در حال جمع‌بندي بودجه سال 90 است که درخواست اختصاص رديف بودجه‌هاي مطلوبي است.

معاون سازمان حفاظت محيط زيست تصريح كرد: طرح جامع مديريت حريق در جنگل‌ها را با مرکز پژوهش‌ها و انجمن خودروسازان و شهرداري اجرا خواهيم کرد. براي اجراي اين طرح نيازمند توان و همت والايي است که به جز حمايت دولت، مجلس و دستگاه‌هاي مختلف محقق نخواهد شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها