عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تجمع دانشجويان مقابل دفتر نمايندگي سازمان ملل در اعتراض به كشتار مردم ليبي

تجمع دانشجويان مقابل دفتر نمايندگي سازمان ملل در اعتراض به كشتار مردم ليبي
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:57 ب.ظ

جمعي از دانشجويان دانشگاه‌هاي مختلف سراسر كشور به نمايندگي از اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل، عصر امروز پنج‌شنبه در مقابل دفتر نمايندگي سازمان ملل در تهران حضور يافتند و عليه اقدامات وحشيانه و كشتار مردم ليبي در تظاهرات عليه معمر قذافي رهبر ليبي تجمع كردند.

به گزارش خبرنگار سياسي خارجي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علي خضريان عضو پيشين شوراي مركزي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه‌ها در سخناني در جمع اين دانشجويان گفت: ما امروز در مقابل نمايندگي سازمان ملل در تهران جمع نشده‌ايم كه بگوييم از اين سازمان مطالبه و يا خواسته‌اي داريم، چرا كه اين سازمان مرده است و ساختار فعلي‌اش ديگر كارآمدي ندارد و شما با حضورتان در اينجا ثابت كرديد كه اين سازمان صهيونيستي است.

وي گفت: زماني كه منافع صهيونيست‌ها و آمريكا به خطر مي‌افتد شوراي امنيت تشكيل جلسه مي‌دهد و يا قطعنامه صادر مي‌كند، اما امروز آن‌ها كر و لال هستند و صداي مظلومانه مردم در ليبي و كشورهاي ديگر را نمي‌شنوند و نمي‌بينند كه ملت‌هاي مسلمان در منطقه قيام كردند. قيامي كه بر مبناي همان دموكراسي‌اي است كه آن‌ها خودشان ساختند و ما امروز اين سوال را از آن‌ها داريم شما كه قرار بود حافظ حقوق بشر باشيد امروز چرا كر و كور هستيد و كساني كه نوبل‌هاي حقوق بشر و صلح را دريافت كرده‌اند چرا لال هستند.

وي گفت: الگوگيري ملت‌هاي مسلمان در منطقه از گفتمان امام راحل ماست و آن‌ها از اين وحشت دارند كه انقلاب اسلامي ايران به سرعت خود را در منطقه بازتوليد مي‌كنند و همانطور كه مزدور عربي " پادشاه عربستان" حدس زده است كوچكترين تغييرات در منطقه و خاورميانه امروز به نفع ايران صورت مي‌گيرد.

اين تحولات نشان داده است كه گفتمان انقلاب اسلامي همچنان پوياست و كساني كه در داخل سعي داشتند انقلاب را ناكارآمد جلوه دهند ببينند كه منطقه چه رويكرد بانشاطي را نسبت به آزادي خواهي، استقلال طلبي و اسلامي خواهي دارد.

عضو پيشين اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل ادامه داد: سازمان ملل امروز اختيار دفتر و سازمان خودش را هم ندارد و ما براي ترحيم سازمان ملل اينجا آمده‌ايم و انتظاري از آن‌ها نداريم.

به گزارش ايسنا، دانشجويان تجمع كننده در مقابل دفتر نمايندگي سازمان ملل در تهران با در دست داشتن پوسترها و پلاك‌كارد‌هايي در حمايت از امام موسي صدر خواستار آزادي وي بودند.

همچنين پوسترهايي در محكوميت معمر قذافي، باراك اوباما، پادشاه عربستان در دست تجمع كنندگان بود كه مهر باطل شد بر روي آن‌ها قرار داشت.

همچنين تجمع كنندگان تصاويري از كشته شدگان در تظاهرات مردمي عليه معمر قذافي را در دست داشتند

آن‌ها در شعارهايي با عنوان مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسرائيل، نه سازش نه تسليم نبرد تا پيروزي

روح بالروح، بالدم، لبيك يا حسين را سر مي‌دادند.

به گزارش ايسنا، همچنين در ادامه عليرضا جلولي عضو اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل در سخناني گفت: اي كاش خميني زنده بود مي‌ديد دومينوي شكست كشورهاي وابسته به استكبار در منطقه و خاورميانه امروز رقم مي‌خورد.

وي ادامه داد: امروز آمريكاي جنايتكار كه آثار جنايتش در نقاط مختلف جهان از جمله افغانستان و عراق پيداست، در حال فروريختن است.

وي با اعلام حمايت از مردم مظلوم و ستمديده مصر، ليبي، يمن، بحرين و ... در خاورميانه گفت: ما هيچ اميدي به مجامع حقوق بشري بين المللي نداريم، چراكه آن‌ها دست نشانده‌هاي آمريكا و مشتي صهيونيست هستند و نامردانه از ظالمان حمايت مي‌كنند.

وي خواستار تعطيلي سفارت ليبي در تهران و اخراج سفير قذافي از كشور و متقابلا فراخواندن سفير ايران از ليبي به كشورمان شد.

به گزارش ايسنا، همچنين در ادامه خانم پاليزبان مسوول دفتر ياران امام موسي صدر كه در كنار دانشجويان تجمع كننده در مقابل نمايندگي سازمان ملل در تهران حضور يافته بود، اظهار كرد: اگرچه دوره 32 ساله ناپديد شدن امام موسي صدر براي ما درد بزرگي به همراه دارد، اما از او آموخته‌ايم كه در برابر هيچ ظلمي ساكت نباشيم.

وي گفت: ما ضمن محكوم كردن جنايات معمر قذافي به شوراي امنيت هشدار مي‌دهيم كه در مقابل اين جنايات ساكت ننشينند چراكه سكوت شوراي امنيت و سازمان ملل در مقابل اين اقدامات وحشيانه عواقب بدي در بر خواهد داشت و مسووليت اين اقدامات وحشيانه را بر عهده شوراي امنيت مي‌دانيم.

به گزارش ايسنا، دانشجويان تجمع كننده همچنين پس از اين تجمع در مقابل نمايندگي سازمان ملل در تهران به سمت سفارت ليبي در تهران حركت كردند تا در مقابل اين سفارت انزجار خود را از اقدامات وحشيانه معمرقذافي عليه مردم مسلمان اين كشور اعلام كنند.

همچنين در پايان اين تجمع از سوي اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل قطعنامه‌اي قرائت شد.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها