عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رييس جمهور يمن تشكيل دولت وحدت ملي را خواستار شد

رييس جمهور يمن تشكيل دولت وحدت ملي را خواستار شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  07:58 ب.ظ

رييس جمهور يمن، خواستار تشكيل دولت وحدت ملي و توقف تظاهرات‌ خشونت‌آميز شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به نقل از خبرگزاري يونايتدپرس، علي عبدالله صالح، رييس جمهور يمن، همچنين به نيروهاي امنيتي دولتي دستور داد تا در درگيري بين گروههاي هوادار و مخالف دولت مداخله كرده و اين درگيري‌ها را متوقف كنند.

رييس جمهور يمن در نشستي با لسلي كمپبل ، رييس ناحيه‌اي موسسه ملي دموكراسي براي خاورميانه و شمال آفريقا گفت كه توقف تظاهرات‌ زمينه‌ را براي گفت‌وگوي ملي و اجراي انتخابات پارلماني آزاد و عادلانه تحت نظارت نهادهاي داخلي و خارجي فراهم مي‌كند.

رييس جمهور يمن همچنين از قصد خود براي كانديد نشدن در انتخابات رياست جمهوري سال 2013 خبر داد و گفت كه در عين حال به مسئوليت‌هايش براي حفظ امنيت و ثبات در يمن متعهد مي‌ماند.

صالح همچنين گفت كه از دموكراسي تكثرگرا بعنوان گزينه‌اي غير قابل جايگزين حمايت مي‌كند.

رييس جمهور يمن به مقامات دولتي گفت كه از تحصن كنندگان حفاظت كنند و اجازه دهند هر دو طرف اين كشمكش‌ها با آرامش سخنان خود را بيان كنند.

علي عبدالله صالح به هر دو دسته توصيه كرد كه راه خود را از كساني كه به دنبال تحريك و انجام خشونت هستند جدا كنند.

روز چهارشنبه حاميان علي عبدالله صالح، رييس جمهور يمن، در درگيري با معترضان مخالف دولتي به آنها شكليك كرده و باعث كشته شدن دو تن و زخمي شدن 11 نفر ديگر شدند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها