عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بازيكن سابق تيم ملي و راه‌آهن در گذشت

بازيكن سابق تيم ملي و راه‌آهن در گذشت
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:03 ب.ظ


بازيكن سابق تيم ملي و راه‌آهن در گذشت
 

محمد نعيما بازيکن سابق تيم‌ملي فوتبال و باشگاه راه‌آهن دار فاني را وداع گفت.


  محمد نعيما مدافع راست تيم فوتبال راه‌آهن و تيم جوانان در دهه 50 در اثر سانحه رانندگي دارفاني را وداع گفت.
محمد نعيما متولد 25 بهمن 1332 در اواخر دهه چهل به عضويت تيم فوتبال جوانان راه‌آهن درآمد و در سال 1350 به همراه تيم جوانان راه‌آهن به مقام قهرماني رسيد. وي از سال 1350 تا 1359 تيم فوتبال بزرگسالان راه‌آهن را همراهي کرد و يکي از بهترين مدافعان راست فوتبال ايران بود.
زنده‌ياد نعيما در سال‌هاي 1352 و 1353 به همراه تيم جوانان ايران، دوبار پياپي به عنوان قهرماني جوانان آسيا دست يافت.

در اين‌باره محمد اسحاق‌زاده مربي تيم راه‌آهن در دهه 50 اظهار داشت: نعيما بازيکن فوق‌العاده بااخلاقي بود و با تمام وجودش براي تيم فوتبال راه‌آهن به ميدان مي‌رفت. زنده ياد نعيما بازيکني وفادار بود که بيش از يک دهه براي تيم فوتبال راه‌آهن به ميدان رفت. اين بازيکن متعصب به رغم پيشنهاد ساير تيم‌ها حتي حاضر نشد در مسابقات فوتبال پيشکسوتان براي تيم‌هاي ديگر به ميدان برود. او در چند سال اخير يکي از ستون‌هاي تيم فوتبال پيشکسوتان راه‌آهن بود و در قهرماني ما در جام يونس شکوري و زنده ياد رسول مددنوعي نقش زيادي داشت.

حشمت مهاجراني سرمربي تيم جوانان ايران در سال‌هاي 52 و 53 نيز درباره محمد نعيما گفت: از شنيدن چنين خبري بسيار متاثر و ناراحت شدم. بدون هيچ اغراقي بايد بگويم او يکي از خوش اخلاق‌ترين و منضبط‌ترين شاگردان من بود و با قهرماني در مسابقات آسيايي و تايلند روزهاي خوشي را در کنار هم سپري کرديم. اتفاقا چند ماه پيش تلفني با هم تماس داشتيم و از احوال هم با خبر بوديم. او يکي از بهترين مدافعان راست فوتبال ما بود که به واسطه سرعت، فکر و شعور فني بالا، ضعف فيزيکي بدن خود را جبران مي‌کرد.

مراسم تشييع پيکر محمد نعيما صبح فردا جمعه در بهشت زهرا و با حضور اهالي فوتبال ايران برگزار خواهد شد . همچنين مراسم يادبود زنده‌ياد نعيما در روز يکشنبه برگزار مي‌شود.
 

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها