عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود

سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:28 ب.ظ

دبير سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " در گفت‌وگو با فارس:
سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " گفت: حدود 10 تا 20 درصد از كودكان ايراني به عارضه "صرع مقاوم به درمان " مبتلا مي‌شوند كه عدم تشخيص به‌موقع سندرم‌هاي بدخيم باعث پس‌رفت در تكامل و عقب‌ماندگي ذهني اطفال خواهد شد.

محمود‌رضا اشرفي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در حاشيه سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " با اشاره به برگزاري موفق اين سمينار گفت: اين سمينار هشتمين سمينار انجمن علمي مغز و اعصاب كودكان ايران است؛ انجمن علمي مغز و اعصاب كودكان ايران، 10 سال است كه فعاليت مي‌كند و 45 نفر از پزشكان فوق تخصص اطفال در كشور عضو اين انجمن هستند؛ اين انجمن سالانه يك همايش چند روزه در يكي از شهرستان‌ها و چند سمينار يك روزه در تهران برگزار مي‌كند.

وي در خصوص موضوعات طرح‌شده در اين سمينار بيان داشت: در اين سمينار راجع به سندر‌م‌هاي تشنجي بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر مي‌شود همچنين براي پزشكان عمومي، پزشكان متخصص و فوق‌تخصص‌ اطفال، توسط اعضاي انجمن‌ در كل كشور، طرح موضوع مي‌شود تا اطلاعات آنها نسبت به بيماري‌ها و تازه‌هاي اين حوزه به‌روز شود.

اين فوق تخصص مغز و اعصاب كودكان در خصوص انواع اين بيماري تصريح كرد: بعضي از سندرم‌ها خوش‌خيم بوده و با دارو قابل درمان هستند و بعضي از سندرم‌ها بدخيمند كه در مقابل دارو، مقاومت نشان مي‌دهند و سعي ما بر اين است كه در اين سمينار نسبت به معرفي آنها اقدام كنيم.

اشرفي در ادامه گفت: حدود يك درصد از كودكان تا سن 12 سالگي دچار حمله‌هاي تشنجي مي‌شوند كه نام آن، بيماري صرع يا تشنج است.

وي در پايان تأكيد كرد: حدود 10 تا 20 درصد از كودكان ايراني به عارضه "صرع مقاوم به درمان " مبتلا مي‌شوند كه عدم تشخيص به‌موقع سندرم‌هاي بدخيم باعث پس‌رفت در تكامل و عقب‌ماندگي ذهني اطفال خواهد شد.
انتهاي پيام/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها