عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود

سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:28 ب.ظ

دبير سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " در گفت‌وگو با فارس:
سندرم‌هاي بدخيم موجب عقب‌ماندگي ذهني در اطفال مي‌شود

خبرگزاري فارس: دبير سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " گفت: حدود 10 تا 20 درصد از كودكان ايراني به عارضه "صرع مقاوم به درمان " مبتلا مي‌شوند كه عدم تشخيص به‌موقع سندرم‌هاي بدخيم باعث پس‌رفت در تكامل و عقب‌ماندگي ذهني اطفال خواهد شد.

محمود‌رضا اشرفي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» در حاشيه سمينار "سندرم‌هاي تشنجي و صرع مقاوم به درمان در كودكان " با اشاره به برگزاري موفق اين سمينار گفت: اين سمينار هشتمين سمينار انجمن علمي مغز و اعصاب كودكان ايران است؛ انجمن علمي مغز و اعصاب كودكان ايران، 10 سال است كه فعاليت مي‌كند و 45 نفر از پزشكان فوق تخصص اطفال در كشور عضو اين انجمن هستند؛ اين انجمن سالانه يك همايش چند روزه در يكي از شهرستان‌ها و چند سمينار يك روزه در تهران برگزار مي‌كند.

وي در خصوص موضوعات طرح‌شده در اين سمينار بيان داشت: در اين سمينار راجع به سندر‌م‌هاي تشنجي بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر مي‌شود همچنين براي پزشكان عمومي، پزشكان متخصص و فوق‌تخصص‌ اطفال، توسط اعضاي انجمن‌ در كل كشور، طرح موضوع مي‌شود تا اطلاعات آنها نسبت به بيماري‌ها و تازه‌هاي اين حوزه به‌روز شود.

اين فوق تخصص مغز و اعصاب كودكان در خصوص انواع اين بيماري تصريح كرد: بعضي از سندرم‌ها خوش‌خيم بوده و با دارو قابل درمان هستند و بعضي از سندرم‌ها بدخيمند كه در مقابل دارو، مقاومت نشان مي‌دهند و سعي ما بر اين است كه در اين سمينار نسبت به معرفي آنها اقدام كنيم.

اشرفي در ادامه گفت: حدود يك درصد از كودكان تا سن 12 سالگي دچار حمله‌هاي تشنجي مي‌شوند كه نام آن، بيماري صرع يا تشنج است.

وي در پايان تأكيد كرد: حدود 10 تا 20 درصد از كودكان ايراني به عارضه "صرع مقاوم به درمان " مبتلا مي‌شوند كه عدم تشخيص به‌موقع سندرم‌هاي بدخيم باعث پس‌رفت در تكامل و عقب‌ماندگي ذهني اطفال خواهد شد.
انتهاي پيام/ز

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها