عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

جزئيات حادثه درگذشت 5 معلم آذربايجان شرقي تشريح شد

جزئيات حادثه درگذشت 5 معلم آذربايجان شرقي تشريح شد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:28 ب.ظ

در گفت‌وگوي فارس با مديركل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي؛
جزئيات حادثه درگذشت 5 معلم آذربايجان شرقي تشريح شد

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي با اشاره جزئيات حادثه فوت 5 معلم اين استان گفت: اين افراد صبح سه‌شنبه سوم اسفند در هنگام عزيمت به محل مجتمع آموزشي و پرورشي محل خدمت خود، بر اثر سانحه رانندگي جان باختند.

فيروز رضايي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به درگذشت 5 معلم اين استان در جريان يك سانحه رانندگي اظهار داشت: اين افراد از معلمان شهرستان هشترود بودند كه در صبح روز سه‌شنبه 3 اسفند، در هنگام عزيمت به بخش "نظر‌كهريزي " از توابع شهرستان هشترود جهت حضور در محل «مجتمع آموزشي و پرورشي شهريار»، بر اثر برخورد خودروي پرايد آنان با يك دستگاه تريلي جان باختند.

وي افزود: درگذشتگان اين حادثه مدير، معاون پرورشي، دو دبير و يك معلم تربيت‌بدني اين مجتمع آموزشي بوده‌ و هر 5 نفر، از كاركنان رسمي و پيماني آموزش و پرورش بوده‌اند.

رضايي ادامه داد: دو نفر از درگذشتگان اين حادثه از نيروهاي جذب شده در آزمون استخدامي امسال و يك نفر از آنان، از معلمان حق‌التدريس تغيير وضعيت يافته به پيماني بودند؛ همچنين هر 5 نفر آنان داراي مدرك كارشناسي در رشته‌هاي معارف، ادبيات فارسي، علوم تربيتي و تربيت‌بدني بوده و از سرمايه‌هاي نظام تعليم و تربيت محسوب مي‌شدند.

مديركل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي تصريح كرد: پنج جان‌باخته اين حادثه هر روز از محل بخش مركزي هشترود به محل مجتمع آموزشي و پرورشي شهريار در 10 كيلومتري هشترود رفت و آمد نمي‌كردند و بعضاً، شب در محل مجتمع باقي مي‌ماندند اما با توجه به وضعيت مناسب راه‌هاي منطقه، اغلب اوقات در رفت‌ و آمد بودند.

وي خاطرنشان كرد: جامعه فرهنگيان استان آذربايجان شرقي و تمام فرهنگ‌دوستان اين استان در جريان اين حادثه متأثر و متألم شده‌اند و روز گذشته نيز پيكر اين عزيزان از محل ساختمان اداره كل آموزش و پرورش استان به سمت مزار ابدي آنان با حضور پرشور مردم و فرهنگيان استان تشييع شد.

رضايي با اشاره به بيمه بودن خودرو و سرنشينان آن، تأكيد كرد: اصل اين خسارت كه منجر به از دست دادن جمعي از فرهنگيان شد، هيچگاه جبران نمي‌شود؛ همچنين بر اساس اطلاعات اوليه پليس راه استان، انحراف به چپ خودرو پرايد علت وقوع حادثه بوده است.

به گزارش توانا، اسامي اين فرهنگيان فوت شده شامل مرتضي صفري، حسن سالكي‌نيا، ابراهيم شجاعي، يحيي داداشي و محمد محمدزاده است.
انتهاي پيام/ط

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها