عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزيدگان چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي معرفي شدند

برگزيدگان چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي معرفي شدند
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:28 ب.ظ

برگزيدگان چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي معرفي شدند

خبرگزاري فارس: برگزيدگان چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي بندرعباس معرفي شدند.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، هيئت داوران اين جشنواره طي بيانيه‌اي "فهيمه مرزبان " با قصه ارمغان صلوات از استان قم، "مريم مرادي " با قصه تجربه لاك‌‌پشت پير از استان كرمانشاه و "بسعاد طبيشي " با قصه ابابيل از استان خوزستان را به عنوان برگزيدگان بخش مربيان كانون اين جشنواره معرفي و از آنان با اهداي يك سكه بهار آزادي و لوح تقدير و تنديس قدرداني كرد.

در بخش آزاد "مهدي محمديان " با قصه كاوه آهنگر از استان تهران و در بخش برگزيده دوره‌هاي پيشين "محسن عظيمي پويا " با قصه "من ديگه خوابم نمي برد " از استان مركزي به عنوان برگزيدگان جشنواره معرفي شدند.
همچنين براي نخستين بار در اين جشنواره شركت كنندگان در اين رويداد فرهنگي سه مربي كانون را با نظر خود به عنوان برگزيده معرفي كردند.

تكتم عربان با قصه مباهله از استان گيلان، بسعاد طبيشي با قصه ابابيل از خوزستان و فاطمه غلام‌زاده با قصه "كودكي به نام محمد " موفق شدند جوايز اين بخش را شامل يك ميليون ريال كارت هديه و لوح تقدير و تنديس جشنواره از آن خود سازند.

بر اساس اين گزارش دو جايزه ويژه نيز به محبوبه حيدريان از استان سمنان با قصه ابوحسن در بخش دفاع مقدس و زهره ده يادگاري از استان كرمان در بخش جايزه شهيد بهنام محمدي اهدا شد.
در همين حال داوران چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي متشكل از "عليمراد خرمي، مهدي آرايي، زهره خيرانديش، نسرين سجاديان و شعله پرند " در بيانيه خويش آورده‌اند: چهاردهمين جشنواره بين‌المللي قصه‌گويي ايران با رويكرد و عنايت به پيامبر اسلام(ص) برگزار شد.

در ادامه اين بيانيه آمده است: اين جشنواره كه با شركت قصه‌گويان برتر ايراني در سه بخش كانوني، پيشين و آزاد و همچنين مهمانان و قصه‌گويان 13 كشور خارجي برگزار شد فرصتي براي توجه نويسندگان و قصه‌سازان مسلمان براي خلق بيشتر آثاري قابل نقل با محوريت زندگي و شخصيت پيامبر(ص) است.

تلاش بيشتر براي تبديل و بازآفريني هنرمندانه‌ قصه‌هاي مذهبي، روايت قصه به زبان گفتار به جاي نوشتار و حفظ شان و منزلت زبان روايت در قصه‌هاي برگرفته از متون كهن از جمله توصيه‌هاي گروه داوري جشنواره به شركت‌كنندگان در اين رويداد فرهنگي بوده است.

چهاردهمين جشنواره بين المللي قصه‌گويي كه از روز 30 بهمن در بندرعباس آغاز شده بود روز 3 اسفند به كار خود پايان داد.
انتهاي پيام/ط

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها