عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايران در جهان تنها كشور داراي عدم ليست انتظار پيوند كليه است

ايران در جهان تنها كشور داراي عدم ليست انتظار پيوند كليه است
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:29 ب.ظ

براساس اعلام مراكز علمي اورولوژي جهان:
ايران در جهان تنها كشور داراي عدم ليست انتظار پيوند كليه است

خبرگزاري فارس: رئيس قطب اورولوژي ايران گفت: براساس اعلام مراكز علمي اورولوژي جهان ايران به دليل گسترش و پيشرفت‌هاي بسيار در حوزه پيوند كليه تنها كشوري در جهان محسوب مي‌شود كه ليست انتظار پيوند كليه ندارد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ناصر سيم‌فروش در حاشيه مراسم چهارمين كنگره انجمن اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي در ايران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حال حاضر با پيشرفت‌هاي متخصصان كشورمان 400 عمل تنگي مادرزداي لگنچه در كشور صورت پذيرفته و در حال حاضر نيز 80 درصد سرطان‌هاي كليه كشور بدون جراحي درمان مي‌شوند.
وي افزود: عمل لاپاراسكپي كليه از طريق يك سوراخ كوچك صورت مي‌پذيرد كه ناراحتي كمتري را براي بيمار دارد و از نظر زيبايي نيز براي قشر جوان عملي بسيار مهم و در ارجحيت قرار مي‌گيرد.
سيم‌فروش تصريح كرد: نوآوري‌هاي بسياري در حوزه اورولوژي كشور توسط متخصصان كشورمان صورت پذيرفته است كه اين امر نشان از توان علمي پزشكان كشورمان است.
وي به بيش از 5 هزار عمل لاپاراسكپي در ايران كه كشورمان را در منطقه به رتبه نخست رسانده است اشاره كرد و گفت:‌ ايران در حال حاضر براساس اعلام مراكز علمي و پزشكي اورولوژي جهان تنها كشوري محسوب مي‌شود كه ليست انتظار پيوند كليه ندارد در حالي كه 30 سال گذشته بيماران پيوند كليوي بايد با هزينه بسيار بالاي 100 هزار دلار به خارج اعزام مي‌شدند.
سيم‌فروش به 4 عمل جراحي در حوزه اورولوژي و كليه كه در بيمارستان‌هاي لبافي‌نژاد و هاشمي‌نژاد به صورت زنده و تصاوير ماهواره‌اي همزمان در سالن سمينار چهارمين كنگره انجمن اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي در هتل المپيك تهران اجرا مي‌شود و در طول سه روز برگزاري اين كنگره با حضور اساتيد بزرگ جهاني از آلمان و هلند صورت مي‌پذيرد اشاره كرد و گفت:‌ در يكي از اين عمل‌هاي جراحي يك كودك 6 ماهه تحت درمان جراحي تنگي مادرزادي لگنچه قرار مي‌گيرد كه اين عمل نيز از نوآوري‌هاي متخصصان اورولوژي ايران در جهان محسوب مي‌شود.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها