عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايران در جراحي لاپاراسكپي در خاورميانه رتبه نخست دارد

ايران در جراحي لاپاراسكپي در خاورميانه رتبه نخست دارد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:30 ب.ظ

رئيس قطب اورولوژي ايران:
ايران در جراحي لاپاراسكپي در خاورميانه رتبه نخست دارد

خبرگزاري فارس: رئيس قطب اورولوژي ايران گفت: متخصصان اورولوژي كشورمان با انجام بيش از 5 هزار عمل جراحي لاپاراسكپي در منطقه رتبه نخست را دارا هستند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، ناصر سيم‌فروش در مراسم چهارمين انجمن اندويورولوژي و كنگره يورولاپاراسكپي ايران اظهار داشت: برگزاري اين كنگره براي شخص بنده معناي ديگري دارد زيرا در 30 سال گذشته در سال 59 كه از آمريكا به ايران بازگشتم تنها 150 اورولوژيست در كشور فعال بودند.
وي افزود:‌ به طور مثال در 30 سال گذشته وقتي كه در شهر يزد مشغول به فعاليت و طبابت بودم يك اورولوژيست هندي كه بايد به وي آموزش مي‌دادم در كنار بنده حضور داشت و متعاقباً پزشكان هندي نيز در آن زمان در ايران بسيار فعاليت داشتند در حالي كه امروزه ما بيش از يك هزار اورولوژيست ماهر در كشور مشغول فعاليت هستند.
سيم‌فروش با بيان اينكه در گذشته به دليل شلوغ بودن فعاليت اورولوژيست‌ها به دليل تعداد كم اين متخصصان در كشور بيماران كليوي بايد با هزينه‌‌اي بالغ بر 100 هزار دلار به خارج از كشور اعزام مي‌شدند كه در اين راستا روزانه در گذشته 5 تا 6 بيمار براي درمان بيماري‌هاي اورولوژي به خارج از كشور اعزام مي‌شدند گفت: حال مشاهده مي‌كنيم كه با پيشرفت‌هاي بسيار اورولوژي در كشور در حال حاضر 25 هزار پيوند در كشور صورت پذيرفته به طوري كه در يك شهري مانند بابل به تنهايي 500 عمل پيوند صورت مي‌گيرد و اين نواع عمل‌هاي جراحي به صورت امري ساده درآمده است.
وي با اشاره به اينكه در حال حاضر 50 فارغ‌التحصيل فوق‌ تخصص در سراسر كشور به صورت يك شبكه بزرگ در حال خدمت به همنوعان خود هستند تصريح كرد:‌ در حال حاضر ايران با 5 هزار عمل لاپاراسكپي در خاورميانه رتبه نخست را كسب كرده است.
وي با بيان اينكه ايران در زمينه متخصصان اورولوژي در جهان به عنوان كشوري صاحب‌نظر مطرح است، گفت: در حال حاضر متخصصان اورولوژيست كشورمان با معتبرترين مجله اورولوژي جهان مشاركت و همكاري دارند و به عنوان همكار فوق‌ تخصص در اين مجله حضوري فعال يافته‌اند.
سيم‌فروش تمام موفقيت‌هاي حال حاضر متخصصان اورولوژيست كشورمان را براساس شعار ما مي‌توانيم بنيانگذار انقلاب اسلامي ايران عنوان كرد و افزود:‌ اعتماد به پزشكان ايران در حال حاضر در جهان بسيار است و انجمن فوق‌ تخصصي اورولوژي جهان نيز به مهارت اورولوژيست‌هاي كشورمان در اين راستا اذعان دارند.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها