عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پيشرفت‌هاي اورولوژي كشور بايد به صورت كتب درسي و مرجع متخصصان درآيد

پيشرفت‌هاي اورولوژي كشور بايد به صورت كتب درسي و مرجع متخصصان درآيد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:30 ب.ظ

رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي:
پيشرفت‌هاي اورولوژي كشور بايد به صورت كتب درسي و مرجع متخصصان درآيد

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي گفت: پيشرفت‌هاي ارولوژي كشور از جمله اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي بايد به صورت كتب درسي و مرجع براي متخصصان درآيد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، محمدرضا رزاقي در مراسم چهارمين كنگره انجمن اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي ايران اظهار داشت: اين كنگره دوسالانه بعد از كنگره‌هاي موفق سال‌هاي 83، 85 و 87 بار ديگر با حضور اساتيد خارجي برگزار مي‌شود كه در اين كنگره نيز براي نخستين‌بار دو عمل جراحي در بيمارستان لبافي‌نژاد و هاشمي‌نژاد به طور مستقيم در سالن اين كنگره با مشاركت تمام اساتيد پخش زنده خواهد شد.
وي وضعيت درماني كشور را بسيار مناسب عنوان كرد و گفت:‌ خوشبختانه كشورمان در زمينه اورولوژي پيشرفت خوبي داشته و متخصصان كشورمان به عنوان الگو در كشورهاي ديگر مطرح هستند به گونه‌ايي كه همكاران خارجي در برخي كشورها از مقالات و تجربيات متخصصان ايراني استفاده مي‌كنند.
رئيس كنگره اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي اظهار داشت: امروز در حوزه اورولوژي نه تنها نيازي به كشورهاي ديگر نداريم بلكه افرادي از كشورهاي خارجي براي طي دوره‌هاي تخصص و فوق‌تخصص به كشورمان مراجعه مي‌كنند.
وي ادامه داد: لاپاراسكپي از جمله روش‌هاي جديدي است كه براي عمل‌هاي بسياري از جمله برداشتن كليه اهداكننده، ترميم تنگي لگنچه، برداشتن سنگ حالب و تشكيل مثانه جديد از روده كاربرد دارد.
رزاقي بيان داشت:‌ در حوزه درمان و پيشگيري تلاش‌هاي خوبي در كشور انجام شده است كه راه‌اندازي كلنيك پيشگيري از سنگ طي ماههاي گذشته از جمله اين اقدامات براي كاهش سنگ‌هاي ادراري محسوب مي‌شود.
رزاقي افزود: در گذشته ايران در علوم پزشكي در جهان سرآمد بود و برخلاف قرون اخير از علوم پزشكي كه از مشرق به مغرب صادر مي‌شود امروزه مشاهده مي‌كنيم كه اين مسئله امري عكس پيدا كرده است و علوم جديد از غرب به مشرق صادر مي‌شوند و بايد براساس برنامه 20 ساله و افق 1404 ما بتوانيم رتبه اول را از نظر توليد علم بومي در خاورميانه كسب كنيم.
وي تصريح كرد: بيشترين مقالات چاپ شده در كشور از آن متخصصان ارولوژي در حوزه علوم پزشكي است و بر اين اساس بايد پيشرفت‌هاي متخصصان اورولوژي كشور به صورت كتب درسي و مرجع براي ديگر متخصصان درآيد و به واقع متخصصان اورولوژي كشور پيشتاز در بين تمام رشته‌هاي پزشكي كشور هستند.
رزاقي به همزماني برگزاري چهارمين كنگره انجمن اندويورولوژي و يورولاپاراسكپي ايران با روز و هفته سلامت (5 اسفند) نيز اشاره و خاطرنشان كرد: در اين هفته براساس توصيه‌هاي معاونت وزارت بهداشت اميدواريم جدا از مسائل اورولوژي مردان به ديگر مسائل بهداشت و درمان سلامت مردان در راستاي برنامه‌ريزي براي سال‌هاي آينده پرداخته شود.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها