عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

90 درصد هزينه‌هاي شهري توسط مردم تأمين مي‌شود

90 درصد هزينه‌هاي شهري توسط مردم تأمين مي‌شود
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:30 ب.ظ

شهردار تهران:
90 درصد هزينه‌هاي شهري توسط مردم تأمين مي‌شود

خبرگزاري فارس: شهردار تهران گفت: 90 درصد از هزينه‌هاي شهري تهران توسط شهروندان تامين مي‌شود.

به گزارش خبرنگار شهري فارس، محمد باقر قاليباف در مراسم اهداي جوايز به خوش‌حسابان پرداخت عوارض شهرداري اظهار داشت: در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر اين باور هستيم كه مهمترين دغدغه مديران بايد توجه به مردم باشد.

وي در ادامه افزود: هر كشور و حكومتي طبيعتا براساس يك استراتژي ادامه حيات مي‌دهد و هر كدام از آنها تكيه بر يك اصل دارد كه عمق استراتژيك جمهوري اسلامي براي رسيدن به اهداف خودش قلوب مردم است و اگر نظام بتواند قلب‌هاي مردم را تسخير كند مي‌‌تواند بر قلب‌هاي آنها حكومت كند كه اين موضوع مهمترين سرمايه آن نظام است و در شهرداري كه يك نهاد عمومي غيردولتي است بايد به اين نكته توجه بيشتري كرد.

قاليباف در ادامه اين مراسم بيان داشت: امروز در مديريت شهري بر اين باور هستيم كه مهمترين سرمايه شهرداري اعتماد مردم است و اگر بتوانيم اعتماد شهروندان را درك كنيم به بزرگترين دستاورد رسيده‌ايم.

شهردار تهران يادآور شد: پيشرفت و توسعه امكان‌پذير نخواهد شد مگر با نقش‌آفريني مردم و كمك‌هاي فكري آنها كه احساس مسئوليت شهروندان در هر كجاي شهر نظاره‌گر مديريت شهري است.

وي درخصوص وضعيت مالي شهرداري تهران گفت: به دليل شرايطي كه در حوزه اداري در تمامي شهرداري‌ها حاكم بوده است هيچ وقت شفافيت مالي در شهرداري‌ها پيدا نشده است.

قاليباف يادآور شد: يكي از وظايف شهرداري‌ها اين است كه هر 6 ماه يكبار تراز مالي شهر را در اختيار مردم قرار دهد ولي ساختار به گونه‌اي بوده كه اصلا اين شفافيت مالي انجام نمي‌شده است.

شهردار تهران با تاكيد بر اينكه شفافيت مالي بايد در راس امور شهرداري قرار گيرد گفت: بايد ذهنيت منفي مردم در شهرداري را تا شفافيت مالي اصلاح كنيم.

وي در ادامه اين مراسم خاطرنشان كرد: تا قبل از دوره مديريت فعلي حسابرسي در شهرداري تهران انجام نمي‌شد.

قاليباف اعلام كرد: فساد اداري در شهرداري به خاطر كهنگي و نوع قوانين وجود دارد.

شهردار تهران بيان داشت: بخش صدور پروانه ساخت و ساز تماما بر عهده شهرداري نيست ولي تلاش مي‌كنيم اين بخش اصلاح شود.

وي خبرداد حدود 2 ماه است كه صدور پروانه دستي در شهرداري ممنوع شده و اين مهمترين راه مبارزه با فساد در شهرداري تهران است.

قاليباف يادآور شد: براي مكانيزه كردن صدور پروانه ساخت و ساز حدود 35 ماه طول كشيد.

به گزارش فارس در ادامه اين مراسم از برخي از افرادي كه به موقع عوارض شهرداري را پرداخت كرده‌اند تقدير شد.

در حاشيه اين مراسم فتح‌الله زاده سرپرست تيم استقلال پيراهن شماره 10 اين باشگاه را كه تمامي بازيكنان آن امضا كرده بودند به رسم تقدير از شهرداري تهران به قاليباف اهدا كرد.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها