عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

صدها كشته و زخمي بر اثر حمله نيروهاي قذافي به شهر الزاويه

صدها كشته و زخمي بر اثر حمله نيروهاي قذافي به شهر الزاويه
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:33 ب.ظ

صدها كشته و زخمي بر اثر حمله نيروهاي قذافي به شهر الزاويه

خبرگزاري فارس: شاهدان عيني از كشته شدن ده‌ها تن و جراحت صدها نفر ديگر از مردم ليبي براثر حمله نيروهاي قذافي به تجمع كنندگان ميدان شهداي شهر الزاويه خبر دادند.

به گزارش مانيتورينگ فارس، در پي حمله صبح امروز (پنج‎شنبه) نيروهاي رژيم قذافي به تجمع كنندگان ميدان شهداي شهر الزاويه در غرب ليبي بيمارستان‌هاي اين شهر از تخليه كامل بانك خون خبر دادند و افزودند: ساعتي بعد از حمله نيروهاي قذافي به معترضان حداقل 50 زخمي به بيمارستان‌ها منتقل شده كه حال برخي از آنها وخيم است.

بنا بر گزارش الجزيره، تقريبا 400 تن از نيروهاي امنيتي قذافي به همراه ده‌ها تن از مزدوران خارجي با حمله به تقريبا هزار نفر از تجمع كنندگان در ميدان اصلي شهر الزاويه از اسلحه ضدجنگنده استفاده كردند كه جراحت‌هاي بسيار وخيمي در بدن قربانيان بر جاي مي‌گذارد.

الجزيره به نقل از شاهدان عيني از پراكنده شدن زخميان و اجساد كشته شدگان در محوطه ميدان شهدا و زمين‌هاي اطراف خبر داد و افزود: تاكنون آمار دقيقي از شمار قربانيان مخابره نشده‌ است.

خالد احمد از فعالان سياسي ليبي كه خود شاهد حمله ماموران قذافي به مردم بي‏پناه بود، زمان حمله را ساعت 9 صبح به وقت محلي خواند و افزود: براثر يورش نيروهاي قذافي به مردم كه هنوز تظاهرات خود را آغاز نكرده بودند، ده‌ها تن كشته و صدها نفر ديگر به شدت زخمي شدند.

وي افزود: براثر كشتار مردم بي‎پناه توسط نيروهاي مسلح قذافي هم اكنون تقريبا 50 هزار تن در ميدان اصلي شهر الزاويه تجمع كرده و به شدت عليه رژيم فاسد قذافي شعار مي‌دهند.

از طرفي تعدادي از شيوخ قبيله "الزناته " همسو با رهبران ديگر قبايل بزرگ ليبي از جمله قبيله "ترهونه " و "ورفله " اعلام كردند كه به معمر قذافي اعتمادي ندارند.

رهبران قبايل ليبي تاكيد كردند كه موضعي واحد در حمايت از انقلاب مردمي در ليبي و مقابله با ديكتاتوري معمر قذافي دارند.

از طرفي ديگر هزاران نفر از مردم در بن‎غازي دوباره به خيابان‌ها ريختند و پيروزي انقلابي بر رژيم قذافي را جشن گرفتند و پرچم‌هاي قديمي ليبي را برافراشتند و بر اتحاد بين مردم شرق و غرب تاكيد كردند.

شبكه الجزيره در ادامه تصاويري از تعدادي از نيروهاي نظامي ليبي را پخش كرد كه توسط فرماندهان در روزهاي اخير اعدام شدند.

اين اجساد در حالي كه دستشان بسته بود، از پشت گلوله خورده بودند و دليل اعدام آنها سرپيچي ار فرمان مقابله با انقلابيون بوده است.

انتهاي پيام/++*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها