عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

عقب نشيني عبدالله صالح در برابر معترضان

عقب نشيني عبدالله صالح در برابر معترضان
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:33 ب.ظ

ادامه بحران در يمن؛
عقب نشيني عبدالله صالح در برابر معترضان

خبرگزاري فارس: علي عبدالله صالح همزمان با ناتواني از سركوب معترضان و استعفاي 7 وزير كابينه در اعتراض به كشته شدن دو دانشجو، به نيروهاي امنيتي دستور داد از درگيري با معترضان اجتناب كنند.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه الجزيره، علي عبدالله صالح حاكم يمن همزمان با ناتواني از سركوب مردم و مهار اعتراضات به نيروهاي امنيتي دستور داد تا با تظاهركنندگان وارد درگيري نشوند.

عبدالله صالح در شرايطي اين دستور را صادر كرد كه درپي كشته شدن دو دانشجو در درگيري‌هاي دو روز پيش در مقابل دانشگاه صنعا 7 وزير كابينه وي از سمت خود استعفا كردند.

عبدالله صالح دستور داده تا نيروهاي امنيتي از تظاهركنندگان معترض در درگيري با افرادي كه طرفدار حكومت ناميد، دفاع كنند.

اين درحالي است كه تظاهرات بر ضد حكومت عبدالله صالح همچنان در نقاط مختلف ادامه دارد و معترضان خواستار پايان حكومت وي هستند.

سعيد ثابت خبرنگار الجزيره در گفت‌وگويي تلفني تاكيد كرد كه اظهارات عبدالله صالح در واقع توجيهي براي نيروهاي امنيتي درباره دو فرد كشته شده در درگيري‌هاي دو روز پيش در مقابل دانشگاه صنعا بوده است.

ثابت تصريح كرد كه معارضان اين مسئله را نشانه‌اي دال بر وحشت عبدالله صالح مي‌دانند و آنگونه كه ديده‌ايم نيروهاي امنيتي همچنان با خشونت با مردم برخورد مي‌كنند.

در روزهاي گذشته حاكم بحرين نيز در عقب نشيني آشكار به معترضان اجازه برگزاري تظاهرات در منامه را داد، همچنين پادشاه عربستان نيز با اعطاي امتيازات مالي تلاش كرده تا از برگزاري تظاهرات دراين كشور جلوگيري كند.

به عقيده كارشناسان پس از اينكه قذافي نتوانست با سياست مشت آهنين و كشتار مردم مانع از برگزاري تظاهرات شود، سران كشورهاي بحران زده عربي سعي در مهار بحران از طرق مسالمت آميز دارند.

انتهاي پيام/++

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها