عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

انقلاب‌هاي مردمي در خاورميانه آمريكا را منزوي‌تر كرد

انقلاب‌هاي مردمي در خاورميانه آمريكا را منزوي‌تر كرد
پنج شنبه 5 اسفند 1389  08:36 ب.ظ

تحليلگر آمريكايي:
انقلاب‌هاي مردمي در خاورميانه آمريكا را منزوي‌تر كرد

خبرگزاري فارس: يك تحليلگر سياسي آمريكايي تاكيد كرد كه دولت آمريكا بعد از انقلاب هاي مردمي اخير در خاورميانه منزوي‌تر شده است.

به گزارش فارس، "فرانك لامپ " روز پنجشنبه در مصاحبه با شبكه خبري العالم گفت: گزينه هاي كشورهاي غربي به ويژه آمريكا در خاورميانه به علت همبستگي با نظام هاي ديكتاتوري در منطقه از جمله رژيم "معمر قذافي " محدود شده است.

وي حوادث ليبي را انقلاب مردمي توصيف و خاطرنشان كرد: كشورهاي غربي به دليل همبستگي با نظام هاي ديكتاتور نمي توانند در قبال اين انقلاب هيچ اقدامي انجام دهند.

لامپ گفت: آنها مجبور هستند اقدام قذافي در سركوب وحشيانه مردم ليبي را به ظاهر محكوم كنند تا در برابر ملت هاي خود به مخالفت با دموكراسي متهم نشوند.

اين تحليل گر سياسي آمريكايي ، قذافي را ديكتاتوري ديوانه دانست و از اشاره كشورهاي غربي به اعمال تحريم ها عليه ليبي انتقاد كرد و افزود: اين تحريم ها در حال حاضر بي معنا است زيرا فقط به زيان مردم ليبي خواهد بود.

وي تاكيد كرد: رژيم قذافي در حال فروپاشي است و براي غرب فقط صدور نفت ليبي، تضمين سلامت اتباع غرب و بازگشت آنها به كشورهايشان اهميت دارد و سرنوشت مردم ليبي براي آنها مهم نيست.

اين تحليل گر سياسي آمريكايي اظهار داشت: براي غرب مهم نيست كه در ليبي يا هر كشور ديگري در منطقه دموكراسي وجود داشته باشد بلكه براي غرب منافع آن در اين كشورها و افزايش نيافتن قيمت نفت و ساير منابع انرژي اهميت دارد.

وي ادعاهاي غرب درباره حمايت از دموكراسي در خاورميانه را دروغي بزرگ دانست و تاكيد كرد: آمريكا و غرب به خوبي واقفند كه رژيم هاي ديكتاتور مورد حمايت آنها در منطقه براي باقي ماندن در قدرت ملت هاي خود را به شدت سركوب مي كنند.

انتهاي پيام/.

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها