عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

چگونه فرش‌های خانه را نونوار کنیم

چگونه فرش‌های خانه را نونوار کنیم
یک شنبه 19 تیر 1390  08:49 ق.ظ

موكت*ها و فرش*هاي خانه از جمله مهم*ترين اثاث خانه محسوب مي*شوند كه تميزي و آراستگي آن*ها در جلوه خانه و زيباتر به*نظر رسيدن آن بسيار موثر است. نكاتي كه مي*خوانيد كاربردي*ترين شيوه*ها براي افزايش جلوه خانه شماست.
اگر سال*هاست از موكت خانه*تان استفاده مي*كنيد و اين موكت به مرور زمان پرز*هايي را به*خود جذب كرده، بهترين راه آن است كه با يك كيسه زبر روي موكت بكشيد تا پرز آن از بين برود.

براي از بين بردن لك جوهر روي فرش يا موكت استفاده از ماست بسيار مناسب است. ماست را روي لكه ريخته و پس از يكي، دو دقيقه آرام آن را با قاشقي تميز از سطح فرش جمع كنيد.

بهترين شيوه براي جارو كردن فرش*ها و موكت*هاي پرزدار استفاده از برس*هاي گردي است كه امكان تخليه گرد و غبار از ميان پرزهاي فرش را دارد.

اگر فرش يا موكت كوچكي داريد كه مي*خواهيد آن را در منزل بشوييد دقت داشته باشيد آن را در جهت خوابش بشوييد و برس را از تمام جهت*ها روي آن نكشيد.

اگر بخشي از وسايل سنگين مثل كمد، ميز يا مبل*هاي چندنفره روي فرش*تان قرار دارد حتما از ضربه گيرهاي كوچك و شيشه*اي براي جلوگيري از كوبيدگي فرش استفاده كنيد. اگر امكان جابه جايي وسايل منزل را داريد حتما جاي اثاثيه سنگين را تغيير دهيد.

براي حفظ پاكيزگي فرش*ها سعي كنيد همواره يك پادري كوچك در محل ورودي هر اتاق يا سالن قرار دهيد. اين پادري به جذب آلودگي*ها كمك كرده و باعث مي*شود غبار و كثيفي كمتري به فرش*ها و موكت*ها برسد.

دقت كنيد هنگام جا به جا كردن كمد، بوفه يا ميز تلويزيون به فرش يا موكت آسيب نزنيد. بهترين راه حل استفاده از يك مقواي مستحكم ميان چرخ*ها و فرش است.

مراقب باشيد نور خورشيد به*صورت مستقيم روي قالي يا موكت نباشد. اين نور به مرور موجب تغيير رنگ فرش مي*شود.

براي جلوگيري از آلودگي فرش*ها در طول سال يكي، دو بار آن*ها را با شامپو فرش و به*صورت سطحي بشوييد.

** دارالولایه **

درباره امضاء

amindadaadad

amindadaadad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3567
محل سکونت : سیستان و بلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها