عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

تعرفه‌ي خدمات سيم‌كارت‌هاي همراه اول اعلام شدند

تعرفه‌ي خدمات سيم‌كارت‌هاي همراه اول اعلام شدند
یک شنبه 19 تیر 1390  09:21 ق.ظ

گروه خبری GSM: محل ثبت‌نام سيم‌كارت به‌عنوان مبدا مخابراتي مشترك شناخته مي‌شود كه درصورت خروج مشترك از محدوده جغرافيايي مبدا و ورود به شهر ديگر، هنگام برقراري تماس به ازاي هر دقيقه مكالمه مبلغي معادل دو پالس مكالمه تلفن همراه علاوه بر تعرفه‌هاي مذكور به عنوان هزينه‌ جابه‌جايي محاسبه مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، تعرفه‌ بسياري از خدمات ارتباطي مانند تغيير نشاني در سيم‌كارت‌ دايمي و اعتباري 15هزار ريال، تعويض سيم‌كارت سوخته و مفقود شده در سيم‌كارت‌ها 50 هزار ريال، تغيير نام در سيم‌كارت‌هاي اعتباري 5 هزار ريال و در سيم‌كارت‌هاي دايمي 50 هزار ريال است.

هم‌چنين وصل مجدد هر بار 20 هزار ريال بوده و وصل سرويس پيامك در سيم‌كارت‌هاي دايمي و اعتباري به صورت رايگان و دريافت ريزمکالمات به ازاي هر دوره 3000 ريال (دريافت ريزمکالمات ازطريق خدمات غيرحضوري) است.

هزينه‌ استفاده از سرويس دايورت (انتقال تماس‌ها) تلفن‌ همراه به همراه و ثابت و يا از تلفن ثابت به ثابت و يا همراه به اندازه‌ مكالمه است؛ يعني به هر ميزاني كه از اين سرويس استفاده شود، مانند تعرفه‌ مكالمه محاسبه خواهد شد.

از نكات قابل توجه براي مشتركان؛ خلاف مقررات بودن دريافت هرگونه وجه نقد بابت خدمات مذكور توسط دفاتر بخش خصوصي و لحاظ آن در صورتحساب دوره‌يي است (البته به استثناء ارايه صورتحساب المثني كه مبلغ دو هزار ريال است و مشترك بايد در همان محل و در دفاتربه صورت نقدي پرداخت كند)؛ تاكيد به دريافت رسيد براي پيگيري خدمات مورد تقاضا از دفاتر بخش خصوصي هم از ديگر موارد تاكيد شده است.

اما تعرفه‌ ديگر خدمات همراه اول شامل سرويس نمابر ماهانه 50 هزار ريال، سرويس ديتا ماهانه 50 هزار ريال، ارايه‌ ريز مكالمات هر صفحه 500 ريال و به ازاء هر دوره 3000 ريال (ازطريق خدمات غيرحضوري)، درخواست رمز Puk، رايگان، حذف بدهكاري و صدور قبض اصلاح شده (قبل از مهلت پرداخت) رايگان است.

به گزارش ايسنا، درخواست اصلاح آدرس، فعال‌سازي سرويس انتظار مكالمه و فعال‌سازي سرويس انتقال مكالمه هم به‌صورت رايگان است اما وصل سرويس صندوق پست صوتي 10 هزار ريال، ارائه صورتحساب المثني مبلغ دو هزار ريال هزينه دارد كه مشترك بايد در همان محل و در دفاتر پرداخت كند؛ در واقع تنها مبلغي است كه مشترك بايد به صورت نقدي پرداخت كند.

از ميان خدمات همراه اول براساس كسب اطلاع خبرنگار ارتباطات ايسنا شامل مكالمه، پيامك و غيره و استفاده از سرويس و گزارش تاييد دريافت پيامك هزينه‌اي ندارد.

hamed

hamed20ha

hamed20ha
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 682
محل سکونت : خراسان رضوی
دسترسی سریع به انجمن ها