عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آشپزخانه اي كه وزن شما را كم مي كند

آشپزخانه اي كه وزن شما را كم مي كند
یک شنبه 19 تیر 1390  09:50 ق.ظ




ما در زندگي براي اينكه به وزن دلخواه خود دست پيدا كنيم كارهاي زيادي انجام مي دهيم. در اين بخش مي خواهيم با چند تغيير كوچك در دكوراسيون آشپزخانه، فضا را به گونه اي چيدمان كنيم كه وزن شما كاهش پيدا كند. از رنگ و نور موجود در آشپزخانه گرفته تا نحوه چيدمان وسايل همه و همه در كاهش وزن شما موثر هستند.



تغييرات رنگي


به اين منظور بايد قدري از رنگ آبي در آشپزخانه خود استفاده كنيد. تحقيقات پزشكي گوياي اين مطلب هستند كه رنگ هايي نظير آبي، نيلي، و بنفش جزء رنگ هايي هستند كه اشتها را كاهش مي دهند. يك حس دروني به انسان القا ميكند كه غذاهايي كه به رنگ آبي و بنفش هستند مسموم مي باشند. به اين منظور مي توانيد ديوارهاي آشپزخانه را آبي كنيد و يا از ظروف آبي در آشپزخانه استفاده كنيد.






سعي كنيد رنگ هايي مانند قرمز، نارنجي، و زرد را تا حد ممكن كاهش داده و يا به طور كلي از آشپزخانه حذف نماييد. اين رنگ ها به طورمستقيم بر روي سيستم عصبي تاثير مي گذارند و اشتها را افزايش مي دهند، و به همين دليل است كه از اين رنگ ها در ديزاين و طراحي داخلي رستوران ها و كافه ها مورد استفاده قرار مي گيرد.




رنگ سبز را در ليوانها، پرده ها، و آثار هنري موجود در آشپزخانه به كار ببريد. همچنين براي حس تازگي به آشپزخانه گل و گياهان زنده اضافه كنيد. اين كار هارموني و آرامش زيادي در اين محيط ايجاد مي كند. با استفاده از گل ها و گياهان تازه زندگي بدون استرس را نيز به شما القا مي كند.



تغيير وسايل زينتي و آكسسوري


فضاي آشپزخانه را روشن كنيد. صرف غذا در محيطي كه كاملاً روشن است به شما كمك مي كند كه متوجه باشيد چه مي خوريد و به چه اندازه مي خوريد.





به ديوارهاي آشپزخانه آينه نصب كنيد. اين كار نه تنها ميزان نور را در فضا افزايش مي دهد بلكه به شما كمك مي كند تا همواره ظاهر خود را ببينيند. زمانيكه ذهنيت واضحي از اندام خود داشته باشيد راحتتر مي توانيد برنامه هاي رژيمي خود را عملي كنيد.

يك ظرف ميوه روي ميز اشپزخانه قرار دهيد و آنرا هميشه پر از ميوه نگه داريد. اين كار به شما كمك مي كند تا يك ميان وعده سالم داشته باشيد و از ياد نبريد كه ميوه ها در حفظ سلامتي شما موثر هستند.






در حين خوردن سعي كنيد موزيك آرامي را در محيط بگذاريد. تحقيقات حاكي از اين امر هستند كه موسيقي مي تواند حالات دروني شما را بهبود بخشد. به اين منظور بهتر است از موزيك هاي سبك كلاسيك استفاده كنيد.

** دارالولایه **

درباره امضاء

amindadaadad

amindadaadad
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 3567
محل سکونت : سیستان و بلوچستان
دسترسی سریع به انجمن ها