عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است
یک شنبه 19 تیر 1390  11:24 ق.ظ

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است

 

یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف لیمو امانی یا لیمو ترش به همراه غذا، به دلیل دارا بودن ویتامین c ، به پیشگیری از بروز فقر آهن کمک می کند.
یوسف نقیایی در خصوص ترکیبات و اجزای تشکیل دهنده لیمو افزود: یک عدد لیمو ترش حاوی 30 کیلو کالری انرژی، 5/10گرم کربوهیدرات، 7/0 گرم پروتئین، 2/0 گرم چربی، 5/0 گرم فیبر خوراکی، 6/0میلی گرم آهن، یک re ویتامین a و 1/29میلی گرم ویتامین c است.
وی در ادامه گفت: بیشترین ماده تشکیل دهنده موجود در لیمو، کربوهیدراتها هستند که نوع کربوهیدراتهای آن از نوع فروکتوز است بنابراین برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی کند و می توانند به راحتی از این ماده غذایی استفاده کنند.
نقیایی با تاکید بر نقش آنتی اکسیدان و قابلیت جذب آهن در بدن توسط ویتامین c موجود در لیمو، افزود: از آنجا که لیموترش ماده غذایی غنی از ویتامین c است و این نوع ویتامین، بدن را در برابر بیماریهای عفونی محافظت می کند، توصیه می شود این ماده غذایی به همراه هر نوع غذایی اعم از خورشت و سالاد مصرف شود.
این کارشناس تغذیه در ارتباط با تهیه و نگهداری آبلیموهای دستی، گفت: آبلیموهای دستی در بطریهای تیره یا در محلهای تاریک از جمله کابینت و یخچال نگهداری شوند چرا که ویتامین c موجود در آن به نور و حرارت حساس بوده و از بین می روند.
وی افزود: در آبلیموهای صنعتی نیز باید به کد بهداشتی، پروانه ساخت و مهر استاندارد کالا توجه شود و از مصرف آبلیموهای با مارکهای غیر معتبر اجتناب شود.

worldfood.ir

 

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها