عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است
یک شنبه 19 تیر 1390  11:24 ق.ظ

مصرف لیمو ترش در پیشگیری از فقر آهن موثر است

 

یک کارشناس تغذیه گفت: مصرف لیمو امانی یا لیمو ترش به همراه غذا، به دلیل دارا بودن ویتامین c ، به پیشگیری از بروز فقر آهن کمک می کند.
یوسف نقیایی در خصوص ترکیبات و اجزای تشکیل دهنده لیمو افزود: یک عدد لیمو ترش حاوی 30 کیلو کالری انرژی، 5/10گرم کربوهیدرات، 7/0 گرم پروتئین، 2/0 گرم چربی، 5/0 گرم فیبر خوراکی، 6/0میلی گرم آهن، یک re ویتامین a و 1/29میلی گرم ویتامین c است.
وی در ادامه گفت: بیشترین ماده تشکیل دهنده موجود در لیمو، کربوهیدراتها هستند که نوع کربوهیدراتهای آن از نوع فروکتوز است بنابراین برای بیماران دیابتی مشکلی ایجاد نمی کند و می توانند به راحتی از این ماده غذایی استفاده کنند.
نقیایی با تاکید بر نقش آنتی اکسیدان و قابلیت جذب آهن در بدن توسط ویتامین c موجود در لیمو، افزود: از آنجا که لیموترش ماده غذایی غنی از ویتامین c است و این نوع ویتامین، بدن را در برابر بیماریهای عفونی محافظت می کند، توصیه می شود این ماده غذایی به همراه هر نوع غذایی اعم از خورشت و سالاد مصرف شود.
این کارشناس تغذیه در ارتباط با تهیه و نگهداری آبلیموهای دستی، گفت: آبلیموهای دستی در بطریهای تیره یا در محلهای تاریک از جمله کابینت و یخچال نگهداری شوند چرا که ویتامین c موجود در آن به نور و حرارت حساس بوده و از بین می روند.
وی افزود: در آبلیموهای صنعتی نیز باید به کد بهداشتی، پروانه ساخت و مهر استاندارد کالا توجه شود و از مصرف آبلیموهای با مارکهای غیر معتبر اجتناب شود.

worldfood.ir

 

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها