عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

كاناوارو: ديدن جام در آسمان بهترين لحظه زندگي‌ام بود

یک شنبه 19 تیر 1390  01:48 ب.ظ

مدافع پيشين ايتاليا از خاطرات تلخ و شيرينش مي‌گويد

مدافع پيشين تيم ملي ايتاليا بهترين لحظه زندگي خود را بالا بردن جام قهرماني جهان در آلمان دانست.

به نقل از اسکاي اسپورت ايتاليا، فابيو کاناوارو که به دليل مشکلات پزشکي مجبور شد کفش‌هايش را بياويزد، تا 3 سال ديگر به عنوان مدير فني الاهلي امارات به کار خواهد پرداخت.

کاناوارو در مورد خداحافظي از فوتبال گفت: دوست داشتم هم‌چنان در ميادين حضور داشته باشم ولي به دليل مشکل فيزيکي که داشتم، ادامه کار برايم ميسر نبود. پس از آن‌که از تعطيلات بازگشتم و شروع به تمرين کردم، احساس کردم که درد پاي چپم تمامي ندارد. خداحافظي از فوتبال بهترين تصميمي بود که پس از ادامه‌دار شدن آسيب ديدگي‌ام گرفتم.

وي در مورد بهترين لحظه دوران فوتبال خود گفت: بدون شک بهترين لحظه دوران بازي و شايد بهترين لحظه زندگي‌ام در برلين رقم خورد، جايي‌که جام قهرماني جهان را بالاي سر بردم. ما تيم بسيار خوبي بوديم و پر از بازيکناني که براي موفقيت مي‌جنگيدند. پس از پيروزي در فينال، بالا بردن جام و نگاه کردن به آن در آسمان حس فوق‌العاده‌اي به من داد.

بهترين بازيکن جهان در خصوص بدترين خاطره خود در فوتبال گفت: شکست از فرانسه در فينال يورو 2000 بدترين خاطره‌اي است که در ذهنم مانده و همواره از اين‌که نتوانستيم آن‌ها را شکست دهيم، احساس بدي دارم ولي درست 6 سال بعد ما انتقام آن شکست را در جامي معتبرتر گرفتيم.

کاناوارو تاکيد کرد: در فوتبال دوستان بسيار خوبي پيدا کردم. بازيکنان بزرگي مانند الساندرو دل‌پيرو، جيان‌لوئيجي بوفون، چيرو فرارا و ليليان تورام. آن‌ها عالي هستند و از اين‌که مي‌توانم در ادامه زندگي آن‌ها را در کنارم داشته باشم، بسيار خوشحالم.

وي ادامه داد: بهترين مربي هم که داشته‌ام بدون شک مارچلو ليپي است. او مرد بزرگي است و من در دوران فوتبالم چيزهاي بسياري از او آموختم. با او به قهرماني‌هاي مختلفي در باشگاه و تيم ملي رسيدم. ليپي يک حرفه‌اي تمام عيار است. هنوز هم ارتباط نزديکي با وي دارم و اميدوارم روزي بتوانم با اين مربي در کادرفني يک تيم فعاليت کنم.

کاناوارو همواره در گفت‌و‌گو‌هاي مختلفي اعلام کرده بود که دوست دارد فوتبال خود را در ناپولي به پايان ببرد، درست جايي‌که آن‌را آغاز کرده بود. او در ابن‌باره گفت: همواره دوست داشتم در ناپل از فوتبال خداحافظي کنم ولي توان بدني من اين اجازه را نداد که چند سال ديگر به بازي ادامه دهم تا بتوانم به آرزويم برسم. اين حسرت همواره با من خواهد بود.

masoud2star

masoud2star
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 2823
دسترسی سریع به انجمن ها