عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

موز موجب باز شدن رگ های خونی می شود

موز موجب باز شدن رگ های خونی می شود
یک شنبه 19 تیر 1390  02:19 ب.ظ

موز موجب باز شدن رگ های خونی می شود

 

یک کارشناس تغذیه گفت: موز به دلیل داشتن منیزیم موجب باز شدن رگ های خونی می شود.
مریم مراداف اظهار داشت: هر 100 گرم موز دارای 95 کیلوکالری انرژی است و می توان گفت موز یکی از میوه های بسیار پرکالری و پرانرژی است.
وی گفت: موز یکی از منابع غنی تریپتوفان یک نوع اسیدآمینه و پیش ساز پروتئین است. تریپتوفان در بدن تبدیل به سروتونین می شود که سروتونین یک ناقل عصبی است و موجب بروز آرامش می شود.
این کارشناس تغذیه بیان داشت: موز سرشار از پتاسیم است که این ماده مغذی نقش مهمی در تشکیل ساختار عضلات دارد همچنین موز سرشار از پتاسیم است که برای افراد فشار خونی مفید است.
مراداف اضافه کرد: در موز مقادیر مناسبی از منیزیم هم موجود است که در کنار پتاسیم یک عامل محافظتی قدرتمند در مقابل افزایش فشار خون محسوب می شود.
وی اظهار داشت: به علاوه منیزیم موجود در موز موجب ترغیب کلیه ها به دفع نمک می شود. منیزیم موجب ریلکس شدن عروق و باز شدن رگ ها برای عبور راحت تر خون می شود.
این کارشناس تغذیه بیان کرد: موز به عنوان یک منبع انرژی فاقد کلسترول است که به پایین نگه داشتن فشار خون کمک می کند همچنین از بیماری های قلبی جلوگیری می کند و در تنظیم قند خون مؤثر است.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها