عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کنکوری ها میوه و سبزی زیاد بخورند

کنکوری ها میوه و سبزی زیاد بخورند
یک شنبه 19 تیر 1390  02:19 ب.ظ

کنکوری ها میوه و سبزی زیاد بخورند

 

یک متخصص تغذیه گفت: دانش آموزان کنکوری میوه و سبزی زیاد بخورند به دلیل اینکه آنها را سرحال و هوشیارتر می کند.
علی شمس نورایی در گفت و گو با فارس اظهار داشت: وعده های غذایی در تأمین مواد مغذی و انرژی مورد نیاز بدن دانش آموزان نقش مهمی را بر عهده دارند.
وی گفت: بهتر است، دانش آموزان وعده های غذایی به طور منظم و در ساعت معینی مصرف کنند؛ مصرف میان وعده ها یک اقدام پیشگیرانه است که موجب می شود دانش آموزان وعده غذایی بعدی را با کنترل مصرف کنند.
این متخصص تغذیه اضافه کرد: بهتر است وعده های غذایی دانش آموزان پرحجم و پرکالری نباشد؛ میان وعده های غذایی باید سرشار از موادمغذی باشد.
شمس نورایی بیان داشت: میان وعده دانش آموزان کنکوری باید شامل انواع مغزها مثل بادام، پسته، بادام زمینی، فندق، نخود و کشمش باشد به دلیل اینکه این مواد سرشار از پروتئین و عناصر ریز مغذی شامل منیزیم، آهن، روی و سایر ویتامین ها است که برای یادگیری بسیار ضروری هستند.
وی افزود: میوه ها و سبزی ها گروه دیگری از مواد غذایی هستند که برای میان وعده دانش آموزان بسیار مفید است؛ این گروه از مواد غذایی علاوه بر تأمین ویتامین ها، عناصر مفید، قند مصرفی سلول های مغز را نیز تأمین می کند.
این متخصص تغذیه بیان کرد: مصرف سبزی ها و میوه ها نه تنها در دانش آموزان احساس سنگینی و خواب آلودگی ایجاد نمی کند بلکه آنها را هوشیار تر و سرحال تر می کنند.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها