عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اسانس نارنج مقوی بدن و آرامبخش است

اسانس نارنج مقوی بدن و آرامبخش است
یک شنبه 19 تیر 1390  02:20 ب.ظ

اسانس نارنج مقوی بدن و آرامبخش است

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: اسانس نارنج مقوی بدن، هضم کننده غذا، ضد سرفه و آرامبخش است.
محمد صالحی سورمقی اظهار داشت: نارنج از خانواده مرکبات است و موطن اصلی آن کشور چین است.
وی گفت: این میوه در قرون وسطی به عنوان دارویی توسط پزشکان عرب استفاده می شد. در قرن 16 میلادی یک ملکه ایتالیایی به نام "آنا ماری ارولا " (anna mariedn erola) اولین بار از عطر گل های نارنج به عنوان معطرکننده استفاده کرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: نارنج به 2 صورت رسیده و نارس استفاده می شود و نارنج نارس دارای خواص دارویی بیشتری نسبت به نارنج رسیده دارد.
صالحی سورمقی بیان داشت: نارنج محرک هضم، ضدیبوست، محرک انرژی بدن، خلط آور و ضدسرفه بوده و مخصوصا در خلط های غلیظ و زرد رنگ، آرام بخش است و برای رفع شوک ها مفید است.
وی اضافه کرد: از گل های تلخ نارنج اسانسی گرفته می شود که دارای خاصیت ضد افسردگی و آرام بخش است همچنین اسانس گل های تلخ نارنج، اسهال مزمن را رفع می کند و برای پوست های خشک مفید است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: پوست نارنج محرک انرژی، هضم کننده و خلط آور بوده به خصوص در زمانی که خلط آبکی و رقیق است، می تواند مفید باشد.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها