عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شکلات باعث آرامش دانش آموزان در زمان امتحان می شود

شکلات باعث آرامش دانش آموزان در زمان امتحان می شود
یک شنبه 19 تیر 1390  02:37 ب.ظ

شکلات باعث آرامش دانش آموزان در زمان امتحان می شود

 

متخصص بهداشت، تغذیه و رشد کودکان گفت: مصرف شکلات در فصل امتحانات باعث آرامش دانش آموزان در زمان امتحان می شود.
سوسن نظری افزود: تغذیه مناسب حاوی پروتئین، کربوهیدرات ها، مایعات و مقدار کمی چربی در تحرک، فعالیت بدنی و پیشرفت درسی دانش آموزان اهمیت بسزایی دارد.
وی اظهار داشت: در روزهای امتحان به علت استرس و فشارهای عصبی، معمولا تغذیه دانش آموزان دچار اشکال شده که روی یادگیری تاثیر می گذارد و سیستم ایمنی بدن را ضعیف می کند.
نظری ادامه داد: برای پیشگیری از اثرات نامطلوب تغذیه نامناسب و بروز بیماری ها، باید یک برنامه ریزی غذایی درست برای دانش آموزان تنظیم کرد تا عملکرد مغز و یادگیری آنان افزایش یافته و سیستم ایمنی بدن نیز تقویت شود.
وی بهترین راه برای افزایش یادگیری را خوردن صبحانه کافی و مناسب دانست و اظهار داشت: خوردن شیرینی، میوه و آب میوه تازه، شیر، پنیر، مغزها (مثل گردو و بادامتخم مرغ و غلات مثل عدسی همراه با کمی چای که حاوی کافئین بوده، محرک های خوبی برای فعالیت های مغزی دانش آموزان است.
این متخصص بهداشت، تغذیه و رشد کودکان گفت: برخی از والدین بیشتر از نیاز کودک به او صبحانه یا هر وعده غذایی می خورانند که بیشتر موجب خواب آلودگی و سنگینی دانش آموز می شود در حالی که هر ماده غذایی را نباید بیش از ظرفیت دانش آموز به کودک خورانده شود.

worldfood.ir

یاس

yassimanusha

yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها